| Joyfetih a întrebat:

Astazi am ejaculat si simt ca nu mai am aceeasi forta si energie, ce sa fac sau ce alimente sa consum ca pe maine sa imi revina energia si forta si sa fiu la fel de vioi? Vreau raspuns urgent, dau funda!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In urma ejacularii sunt eliminate din organism circa 3-4 ml (cm3) de sperma. Cantitatea de proteine, vitamine de saruri si microelemente existenta in sperma ejaculata, cantitativ reprezinta o pierdere de energie practic insesizabila. O singura felie de paine unsa cu pateu sau unt, ori consumata cu o felie de salam readuce in corp intreaga cantitate de energie ''risipita'' prin acea sperma ejaculata. Daca ejacularea spermei iti induce o starea psihico-mintala de vinovatie, totul se rezolva cu o masa buna si consistenta ''udata'' cu 2-3 pahare de vin. Sanatate!

| Joyfetih explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult, sanatate va doresc!

2 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Pana maine iti revii, stai linistit. laughing
Totusi, pentru energie consumi carbohidrati, insa doar daca o si consumi, altfel te ingrasi. Fructele sunt, de asemenea, o sursă de energie. Dar osteneala ta e doar temporara.