| Dee0tzaA a întrebat:

Astazi m-am despartit de prietenul meu, fara nici un motiv serios. In intrebarea pusa ultima data am povestit si despre prietena mea, si ca la fostul meu prieten ii placea de ea. Astazi am aflat ca ea s-a combinat cu el, si ca il suna, ca totdeauna cand ma conduceau acasa ei mai ramaneau pe afara in jur de o ora. Fostul ei prieten, cu care ma inteleg foarte bine, mi-a spus toate fazele astea, i-a auzit la telefon cand vorbeau. Mie nu prea imi vine sa cred pentru ca ea e prietena mea cea mai buna de la care nu ma astept in viata mea sa imi faca asa ceva. Intrebarea mea este: Cum pot afla sigur daca cei 2 sunt intr-adevar impreuna pe ascuns?
De urmarit nici nu se pune problema si nu vreau nici sa o intreb pe ea sau sa afle de faza asta, pentru ca daca ea e nevinovata sigur o sa ne certam.
Multumesc pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine. Se poate intampla asa ceva. Poate ca tradarea vine mai ales din partea prietenei tale, caz in care ar trebui sa te gandesti daca ti-e prietena sau doar si-a vazut propriul interes. Mi s-a intamplat si mie asa ceva pe vremea cand eram foarte tanara. Relatia de prietenie s-a rupt si am simtit tradarea ei foarte acut, mai acut decat pe a lui, pentru ca ea imi era prietena de foarte mult timp, pe cata vreme pe el il cunoasteam doar de un an.
Ca sa aflu sigur am intrebat-o pe ea, i-am spus ca nu-i nici o problema daca sunt impreuna numai sa imi spuna, sa nu aflu din alta parte. Ea s-a jurat ca nu a fost asa, ca pentru mine ar renunta la oricine, cu atat mai mult la el, pe care nici nu-l agreaza prea mult. Am mai stat linistita o vreme, dupa care au inceput sa imi spuna altii ca i-au vazut impreuna prin parc, la film, intotdeauna aratand foarte indragostiti. Cand le-am spus, la amandoi, fara patima si fara scandal, au recunoscut. Nu m-a facut mai fericita, nici mai linistita si am suferit foarte mult, oricum. Dar totul s-a dovedit sa fie spre binele meu. Dupa nici 2 luni l-am cunoscut pe actualul meu sot si in urmatoarele 6 luni ne-am casatorit. Si ei doi s-au casatorit, sunt bine, au un copil. Nu stiu cat sunt de fericiti, dar eu sunt, asa ca acum imi vine sa rad cat am putut sa sufar degeaba, pentru ceva ce a fost benefic, intr-un final pentru mine. Ma gandesc ca prietena mea mi-a fost prietena adevarata, pentru ca mi-a facut un serviciu. Daca el m-a lasat pentru ea, poate m-ar fi lasat oricum, pentru ca nu tinea suficient la mine. Gandeste-te la asta si asteapta, vei vedea ca pana la urma, intr-un fel sau altul tot afli, daca e ceva de aflat

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Il intrebi.Pe el sau ea. Frumos. happy.
Asa prietena? Mai bine fara :*!

Desi, e destul de evident ca ceva "Arde" intre ei, ramaneau o ora afara SINGURI? Vorbeau non`stop? E evident...

| ATHOS a răspuns:

Ai rabdare. Mai devreme sau mai tarziu adevarul va iesi la iveala.
Bafta!

| itarkan a răspuns:

Mai ai zis ca este "fostul". deci acum ce treaba mai aicuel? poate sa faca ce vrea, cu cine vrea daca tu l-ai pus pe liber. In plus ai zis si tu ca nu ati avut un motiv serios de despartire...

| alonet a răspuns:

Inafara de mama ta nu exista ala prietena mai buna... asa ca nu te amagi singura.

| Sice a răspuns:

Nu e prietena ta cea mai buna. e o curva cu sentimente! Fum fara foc nu-i.

| ησ мυѕι¢✪ησ ℓιƒє a răspuns:

Afla care sunt prietenele apropiate in afara de tine ale prietenei tale, vorbeste cu ele, asta daca nu vrei sa o urmaresti, sau poti sai spui ei "stiu totul, vrei sa recunosti? stiu ca te-ai combinat cu fostul si ce a mai facut chatterbox"...desi,nu suna promitator, dar ma rog, ideea e ca se pare ca nu e o prietena ceara atat de buna, am crezut si eu despre o fosta "prietena buna" ca imi era cea mai buna prietena, dar aparentele inseala, si se pare ca punea minciuni peste minciuni, deci daca prietena ta "buna" nu recunoaste, sau nu lasa baiatul pentru tine, atunci o sa vezi ce fel de persoana e ea sad

| alexa_3497 a răspuns:

Buna deea vreau sa iti spun ca in ziua de azi nu trebuie sa mai ai incredere decat in mama ta nu conteaza ca tu o consideri cea mai buna prietena poate ca ea nu te considera asa si daca vrei sa afli urmarestei cand raman ei afara fate ce te duci in casa si du-te si vezi alcumva n-ai cumcrying