| saresipiper a întrebat:

Ati observat ca sunt 2 categorii pe net - fete care au relatii (sau nu) si sunt abordate doar de baieti tineri si frumosi pe retelele sociale si fete care sunt asaltate doar de cocalari si barbati hidosi.
Care credeti ca e explicatia?
De ce unele tipe au parte doar de "manechini" iar altele doar de urati?

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Explicatia este simpla, depinzand in felul cums e perzinta fata/ femeia la public.
Daca se imbarac vulgar, se hlizeste la fiecare gluma nesarata si este cu ochii dupa barbati, va atrage doar cocalari si hidosi.
Altele care se imbraca decent, evita sa ranzeasca la toti barabtii si par serioase, atrag baietii seriosi.
In ce priveste de ce unele au parte de "manechini" si altele doar de urati, nu-i pentru ca le baga cineva pe gat acei barbati, ci este strict alegerea lor!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumusețea e relativa. Caracterul atrage respectivii. Și dacă vrei sa-mi zici ca n-au cum sa-ți știe caracterul necunoscuții, o sa te contrazic. Ei își vor face o părere din atitudinea ta, care e in general foarte precisa. De aia vezi indivizi slab educați pe internet și in societate ca abordează fete pe internet: ca le asociază cu ei, atitudinea lor e similară cu a cocalarului care le abordează. Caută reciprocitate.
Cât despre ceilalți, tot din reciprocitate. De aia vezi cupluri de medic cu medic; inginer cu avocat, etc. Rareori vezi un/o pierde-vara cu cineva realizat in viața. E valabil pentru ambele sexe.

| saresipiper explică (pentru anonim_4396):

Da si nu. Am vazut tipe care sunt serioase si au o imagine decenta dar tot sunt abordate de ghiolbani..si tipe care injura ca birjarii dar arata bine si sunt abordate de baieti frumosi care le stau dub papuc (desi sunt chipesi, nu indraznesc sa le comenteze, le e frica).
Cum ajunge o fata mica sa sperie un baiat? Ai vazut ca exista relatii in care el nici nu mai saluta foste colege ca sa n-o supere pe actuala. Care e explicatia?

| Alexandrionelu a răspuns:

Tu in care categoria a doua te încadrezi?

| saresipiper explică (pentru Alexandrionelu):

Ma incadrez in ma.ta, deci a 3-a

| Alexandrionelu a răspuns (pentru saresipiper):

Anul acesta Moș Crăciun ti-a pregătit un cadou special, ceva ce de mult îți doreai: te lasă să le-o sugi la toți renii lui, ca să te umplii de bucurie! Crăciun fericit crăcănato!

| saresipiper explică (pentru Alexandrionelu):

Ma cracanez ca imi cere ma.ta, deh, altruismul!
Cat despre supt, ti-au ramas dintii in față de la atâta!laughing))

Răspuns utilizator avertizat
| saresipiper explică (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Vin destui dar am alte standarde! Vezi-ti de viata ta

| DeathIncarnate a răspuns (pentru saresipiper):

Cam mari basinile duduie, vin destui...penala minciunica asta.
Ai alte standarde?(Le-ai inregistrat cumva?)

| saresipiper explică (pentru DeathIncarnate):

Mars in mm de frustrat virginlaughing

| Andra9pk a răspuns:

O femeie frumoasa atrage atat barbati frumosi cat si barbati naspa. Nu e vina ei,dar e normal ca si cel "urat" sa o placa si sa incerce sa vb cu ea. Femeia alege cui ii raspunde si daca ii raspunde.

Iti dau doar un exemplu.
O femeie care umbla prin cluburi,vacante,se invarte in cercuri de oameni misto,o cunoaste lumea "buna" si e mai pretentioasa, ce barbati ii vor face avansuri? laughing
Si ia pune-o pe una care sta mai mult in casa, si se invarte doar in cercuri de oameni naspa, ce barbati o s-o caute?
Astia mai frumosi isi cauta si ei una pe masura lor, au si ei pretentii cum si femeile au. ei sunt mai orgoliosi nu prezinta in fata prietenilor o tipa mult sub nivelul lor.