| Bunddy a întrebat:

Ați trece peste și ați ierta că v-a înșelat dacă spune că a fost o greșeală, o scăpare și se jură că nu o să se mai întâmple niciodată?

13 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Pff! Greseala?! Scapare?! Intotdeauna m-a amuzat maxim justificarea asta! laughing
Evident ca nu as ierta niciodata.winking

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da fiindca inselatul este normal iar omul NU este proiectat sa fie monogam

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu as trece peste asa ceva, fiindca un om nu se schimba niciodata, si daca a facut-o data, o va face intotdaeuna.

| mihai69 a răspuns:

... și se jură că nu fură,
da' l-am prins, fwtu-l în gură!
===
Aiurea -. o scăparewinking

| Hammurabi a răspuns:

Greșeală? Scăpare?
Adică n-a fost atentă, s-a împiedicat și a căzut într-o p? laughing
Nu. Nu aș trece peste nici n-aș ierta pentru că n-ar avea niciun sens.
Atunci când iubești cu adevărat pe cineva, nu-l poți face să sufere pentru că ți s-ar rupe sufletul, te-ar sfâșia chestia asta.
Deci, de ce ai trece peste și ai continua o relație din care n-a mai rămas nimic decât eventual doar obișnuința?

| alina2k18 a răspuns:

Depinde.
Aventura la o bauta cu baietii si s-au dus si ei sa dea o +×ue mica sau relatie cu sentimente si atasamente?

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Una mica fara lovele la scurt laughing

| iulia0514 a răspuns:

Nu! Cum o greșeală? Pai atunci și eu ii dau în cap și zic upsssy a fost o greșeală!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ba chiar i-as propune sa o facem in trei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un bărbat însurat cu nevastă frumoasă are amante tot frumoase ca nevasta.

NEVASTA dacă e așa

https://cdn.shopify.com/......d_620x.jpg

AMANTA e cam tot ca nevasta cam ca asta.

https://www.pleased.es/......-juego.jpg

NU poate un bărbat însurat cu nevastă frumoasă să facă sex cu femei mai urâte decât nevasta.

Una cam EXACT ca asta este de tipul - BEȚIVĂ și care face scene de GELOZIE - este de EVITAT amante ca ea.

https://cdn.shopify.com/......0_540x.jpg

| Negoiu a răspuns:

Cineva (mai deștept decât mine) spunea câteodată că: "A ierta înseamnă mai mult decât a iubi!". Da, treci peste asta și dacă nu se mai întâmplă, totul e OK, ascultă și de mine că-s cam trecut prin viață! Toți avem odată curiozitatea de a vedea "cum e și altfel", dar suntem ipocriți și spunem: "Divorțez, rup relația, m-a înșelat, nu mă merită, bla, bla.". Să fim serioși, o întâmplare ca asta nu înseamnă (aproape) nimic!
Dacă o iubești, o ierți și pe urmă vezi cum merge relația.

| Hammurabi a răspuns (pentru Negoiu):

Cum adică nu înseamnă aproape nimic?
Dacă te înșeală, crezi că se mai gândește la tine? îi mai pasă de tine? Sau crezi că te înșeală cu lacrimile pe obraz din cauza regretelor? laughing
Știi care e problema? Înșelatul ăsta nu e aproape niciodată doar un act pur fizic (mai ales la femei) ci mai întotdeauna e un act cu implicații sentimentale/emoționale.
Dacă ai chef de așa ceva, de ce te-ai mai implica într-o relație? Doar nu te obligă nimeni. Poți fi liber ca pasărea cerului și să beneficiezi cât vrei și cum vrei de libertatea ta. Nu?

| CristianPetre2002 a răspuns:

Nu iert așa ceva nu aș putea ierta a fost alegerea ei să se ducă cu ăla nu are scuze asixa eu sunt fidel și ea mă inșelăăĂ CA I BARAGLADINĂ