| Andrea39 a întrebat:

Atunci cand un baiat te invita la o intalnire cum e normal; fiecare isi plateste consumatia sau baiatul plateste tot?

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Dacă invită băiatul plătește el. Dacă invita fata plătește ea. Cel invitat ar fi plăcut să insiste să își plătească partea, asta însemnând că s-a simțit bine. Cel care invită refuză pe motiv că îi va permite asta celuilalt data viitoare. Voila!

| SG1995 a răspuns:

Pai logic daca tu inviti o faci pe bani tai, nu astepti ca partenerul sa plateasca in locul tau.

| Dismally a răspuns:

In mod normal baiatul va plati, asta daca nu dai peste vreun specimen mai aparte happy

| Necunoscut112 a răspuns:

Teoretic plăteşte cine invită, dar poţi foarte bine să îţi pregatesti bani pentru consumaţia ta şi să încerci să plăteşti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal daca el te invita el plateste.Desi nimeni nu te impiedica sa platesti tu pentru consumatia ta))

Răspuns utilizator avertizat
| Octavian81 a răspuns:

Daca el te invita, el ar trebui sa plateasca, desi exista fete care insista sa-si plateasca ele consumatia. In acest caz, baiatul, daca e gentelman, ar trebui sa refuze categoric ca d-ra sa isi plateasca consumatia, si sa plateasca el.

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Fiecare pe a lui, daca baiatu vrea sa plateasca si pe a ta, nu insisti sa o platesti tu, ii multumesti si gata

| welcometowonderland a răspuns:

Normal ar fi sa plateasca persoana care a lansat invitatia. Dar ca sa dea dovada de gentleman, baiatul plateste. laughing

| PerPum a răspuns:

Dacă el te invita el plătește, si daca tu il inviți tu plătești, desi eu as plati si daca as fi cea invitata