| anonim_4396 a întrebat:

Atunci cind darui o floare unei domnisoare la prima intilnire, ce cuvinte se poate de spus pentru a o face sa simta ceva pentru tine?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Florile vorbesc singure, au limbajul lor si pana si simplul gest sa daruiesti o floare, inseamna mult.
Priveste fata in ochi cand ii dai floarea, zambeste-i cald si spune-i doar "pentru tine", fara sa cobori ochii din ochii ei.
Vei intelege pe loc ce impresie i-ai facut.

| Fatamuntilor a răspuns:

Un compliment, cuvinte simple dar sincere!
Ceva de genul,, Ai un par superb'' Ai ochi frumosi''',, Frumusetea ta ma topeste '', in funtie de posiblitati! Si nu toate odata! Daca ai inspiratie poti compune si 2-3 versuri!
Vezi cum reactioneza fata la complinente, daca ii plac ca sa le poti aplica si cu alte ocazii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In general nu cuvintele sunt cele care trezesc emotii ci mai degraba:
comportmentul tau(daca tot crezi ca e necesar sa spui ceva: ii multumesti ca a acceptat sa te vada);
vocabularul tau;
atitudinea ta.
in general femeile cauta sensibilitatea, protectie, sinceritate. succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-i spui nimic.Ii oferi niste trandafiri cu tulpini tepoase si sigur va simti ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Abracadabra" sau "sunt milionar in dolari". Astea sunt singurele cuvinte care aduc indragosteala pe loc. Daca nu esti magician si nici milionar, va trebui sa folosesti mult mai multe cuvinte si gesturi, ca si restul barbatilor de pe planeta.

| kandaraki a răspuns:

Ceva banal si simplu - o floare pentru o adevarata floare, sau ceva de genul - ma inchin in fata ta daruindu-ti aceasta floare

| AliMiha a răspuns:

Cu nimic nu poti face o persoana sa tina la tine, nici cu o floare nici cu o mie. Depinde de caracterul tau si de ceea ce-si doreste ea. Bafta!