| DomnulMuratura99 a întrebat:

Au trecut 10 zile de cand trebuia sa ii vina menstruatia.Ce inseamna asta?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Inseamna ca este momentul propice/optim de a se face testul de sarcina fiindca rezultatul obtinut va fi in proportie de peste 98% viabil, valis si probabil si corect.

| Andreeush a răspuns:

Ori e o dereglare hormonală ori ești însărcinată.
Ar trebui să faci un test de sarcină.

| Blueberry8 a răspuns:

Daca ai da mai multe detalii te-am putea ajuta cat de cat.Dar asa, nu avem cum sa ghicim happy.

| Anee1667 a răspuns:

Dacă nu ai avut contacte sexuale, întârzierea menstruației este absolut normală ea cel mai probabil fiind încă neregulată.
Dacă ai avut acte sexuale neprotejate sau ai luat anticoncepționale ar putea fi vorba despre o sarcină sau o deregalare hormonală.
Sănătate.

| Tolby a răspuns:

Depinde ce ai făcut. Dacă iei anticoncepționale atunci ăsta poate fi cauza. Dacă nu ai o alimentație corespunzătoare atunci poate și asta o cauză. Vârsta poate fi și ea o cauză. Cel mai bine este să mergi la un medic ginecolog pentru o consultație mai amănunțită!