| MaryaC a întrebat:

Avantaje si dezavantaje sa fi barbat sau femeie

Răspuns Câştigător
| Maria123 a răspuns:

De ce e mai bine sa fi barbat decat femeie:
-poti sa umblii si cu 10 femei in acelasi timp,e ceva normal,pe cand o femeie e considerata curva si daca umbla doar cu unul
-te simti bine in orice zi a lunii
-nu trebuie' sa faci de mancare,sa speli,sa calci,etc. (totusi ai voie sa-ti calci iubita in picioare,e ceva normal)
-nu esti stresat sa arati bine,n-are nimic daca ai un pic de burta
-daca esti urat poti cuceri o femeie prin alte calitati,pe cand o femeie poate cuceri un barbat doar prin aspectul fizic(asta vorbind de majoritate,nu zic ca asa e in toate cazurile)
-simti numa' placere cand faci sex
-n-ai grija ca poate ai ramas gravid si nici nu te intereseaza daca o lasi pe aia gravida,e problema ei,sa se descurce
-nu trebuie' sa te epilezi,pe cand femeile daca au un fir de par pe o mana clar sunt niste paroase
-n-ai grija ca te violeaza cineva daca umblii singur pe strada noaptea(foarte putin probabil sa dai peste vreun gay asa de indraznet)
-chiar daca barbatii traiesc mai putin, macar au o viata fericita, pe cand femeile au o viata lunga in chinuri groaznice
-mai sunt si alte avantaje

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Femeile au avantaje sociale mai multe.
În lumea egalităţii între sexe, femeia e mereu "victimă" deşi are drepturi mai multe.

| thereforyou a răspuns:

Barbatul f.te, femeia este f. tuta. Asta este unul dintre avantajele de a fi barbat.

| NickiMinaj a răspuns:

Thereforyou : imi permiti sa-mi dau ochii peste cap? multumesc.
nu cred ca putem generaliza. daca e vorba de a fi paris hilton sau donald trump, e clar. altfel, totul e relativ.

| adaanda a răspuns:

Un barbat daca este un crai nu este privit ca p un"curvar" si criticat cum ar fi o femeie.si in plus.o femeie munceste de 20 d 0ri mai mult ca un barbat in generaloh go on

| PredatoR a răspuns:

Daca esti barbat nu ti-e frica sa umbli noaptea/seara pe strada

| Dmonik a răspuns:

Nu conteaza, ideea e sa stii macar sa scrii, daca alte calitati nu ai!

| paulsar28 a răspuns:

1)Unui barbat este mai usor sa se hotarasca cum sa se imbrace
2)Putem pune la respect pe cine vrem
3)NU depinde prea mult de parinti
4)NUcheltui prea multi bani (ca la femei:ruj,machiaj, cercei, oja...ETC.
5)Barbatii de ingrasa de 2 ori mai greu decat o femeiebig grin

| Kiiiissss a răspuns:

15 Motive Pentru Care E Mai Cool Sa Fii Fata Decat Baiat
→ 1. Pentru ca in creierul nostru este loc si pentru altceva decat sex!

→ 2. Pentru ca putem sa ne aratam fricoase fara sa rada nimeni de noi!

→ 3. Pentru ca vara ne putem imbraca in haine stramte si mulate fara sa se spuna despre noi ca suntem gay!

→ 4. Pentru ca putem sa ascultam muzica siropoasa fara sa rada nimeni de noi!

→ 5. Pentru ca avem si altceva de vorbit in afara de fotbal si masini!

→ 6. Pentru ca nu o sa avem chelie cand o sa imbatranim!

→ 7. Pentru ca e mult mai simplu sa dezbraci un baiat dulce de boxeri decat sa deschizi sutienul unei fete!

→ 8. Pentru ca baietii cad mereu in plasa cand facem pe neajutoratele!

→ 9. Pentru ca femeile traiesc mai mult decat barbatii!

→ 10. Pentru ca o data pe luna avem o scuza sa nu participam la ora de sport!

→ 11. Pentru ca putem sa mergem de strada tinandune de maina cu cea mai buna prietena fara ca oamenii sa se uite ciudat la noi!

→ 12. Pentru ca cu un suras dulce si un fluturat de gene putem deschide fara probleme orice usa din lumea barbatilor!

→ 13. Pentru ca datorita fardurilor putem arata in orice zi altfel!

→ 14.Pentru ca nu se vede imediat cand suntem excitate!

→ 15. Pentru ca putem pleca opriunde cu putina lingusala pe langa tata [ happy ]!

| Kiiiissss a răspuns:

Fuda?smug plzzzzzz