| Didi_9407 a întrebat:

Aveam 15 anisori si m-am indragostit pentru prima data. Totul s-a intamplat exact cand nu ma asteptam si m-am indragostit de tipul de baiat caruia nu ii dadeam niciodata vreo sansa.Era mai mare decat mine cu un an si 6 luni.Eu eram o fata cuminte, responsabila, care isi asculta mereu parintii doar ca sa nu ii supere vreodata.Eram o eleva silitoare si o fiica buna. Aveam ofamilie care mereu se ocupa de mine. El in schimb era un golan, un baiat care nu stia ce isi dorea de la viata si pur si simplu traia doar sa se distreze. Ura scoala si tot ce tinea de ea, nu`i dadea nici o importanta, in schimb iubiea viata de strada traita alaturi de gasca lui.Adevarul e ca ii placea sa munceasca sa aiba banii lui mai ales ca parintii lui nu ii prea purtau grija. S`a indragostit de mine nebuneste, am acceptat sa fiu cu el si mi-am dorit din rasputeri sa fac ceva sa il ajut.Asa m-am indragostit si eu de el.Toata lumea era impotriva noastra, toti spuneau ca suntem mult prea diferiti si eu nu il merit.Nu am luat niciodata comentariile lor in considerare, ma certam mereu si cu parintii mei, insa nu imi pasa, chiar il iubeam si vroiam s alupt impotriva tuturor deoarece era prima mea iubire.Ne certam uneori din prostii, insa ne impacam unul pe celalat si apoi totul mergea bine.Niciodata nu mi-a cerut sa intretin relatii sexuale cu el, deoarece nu vroia sa ma raneasca, mai ales la varsta pe care o aveam. Am fost impreuna 2 ani si totul era minunat, cu totul ca ne mai certam cateodata.Pana cand ne-am despartit intr-o zi iar el a devenit baiatul de alta data, revenind la gasca lui. Vroia sa ne impacam, vorbeam cu el, insa nu mai era "el"care avea rabdare cu mine si vorbea frumos. A inceput sa vorbeasca urat, nu neaparat la adresa mea, si sa se poarte in asa fel incat sa ma raneasca. Si-a dat seama, a incercat sa ne impacam, insa nu am putut sa trec peste asa ceva.Acum dupa 2 ani de cand ne-am despartit a revenit in viata mea, spunandu-mi ca nu ma poate uita si ca si-ar dori enorm de mult sa ne impacam. Nu pot spune ca eu l-am uitat pentru ca as minti, si el e inca viu in inima mea insa nu vreau sa-mi fac rau pentru ca stiu ca aceasta relatie nu ar merge si cei care aufost impotriva mea chiar au avut dreptate. Acum sunt cu alt cineva, a aflat si m-a sunat. M-a intrebat daca sunt fericita si daca prietenul meu stie sa se poarte frumos cu mine. I-am zis adevarul, ca da, si ca chiar daca eu nu-l iubesc cum l-am iubit pe el, el ma iubeste pe mine. fost surpsins ca nu l-am uitat nici eu, insa mi-a zis ca ma va lasa sa fiu fericita alaturi de el, poate asa il uit si viata mea va prinde un pic de culoare.Am plans mult dupa el, insa dupa ce mi-a zis aceste lucruri la telefon am inceput s ail iubesc si mai mult. A doua zi m-a sunat iar, si mi-a zis ca si-ar fi dorit sa mor, sa nu fiu a nimanui daca nu pot fi a lui, iar asta m-a marcat foarte mult. Schimbarea lui brusca de atitudine m-a facut sa prind putina ura pe el, insa cand ma gandesc la el imi aduc aminte ce frumos era si mi-as fi dorit enorm de mult sa fie si acum tot acel "el" care a fost cat timp a fost cu mine.Il iubesc si imi doresc sa fie bine, iubirea mea nu e egoista, vreau sa fie fericit cu oricine numai sa fie fericit.Actualul meu prieten ma iubeste mult, stie despre fostul meu prieten si ma incurajeaza.Are foarte multa rabdare cu mine, si chiar daca e gelos de felul lui, pe fostul meu prieten nu este. A inteles ca a fost prima mea iubire si ca nu il voi putea uita niciodata. Iar despre fosul, nu pot spune decat ca am ajuns la concluzia ca, oricat de mult l-as iubi, o noua relatie cu el m-ar face mai mult sa sufar si mi-ar face mai mult rau. Voi ce parere aveti?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sorry dar ce ai scris tu aici nimeni nu va citi e prea lung textul

| Denisa a răspuns:

Cobra 47laughing Am citit eu tot textul si mi se pare ca stii foarte frumos sa iti exprimi prins scris sentimentele. Am aceeasi parere ca si tine. O noua relatie cu el ti-ar face mai mult rau si te-ar face sa suferi. Viata e foarte nedreapta. Ne ies in cale persoane foarte diferite de noi. Ne indragostim de acele persoane dar cu timpul realizam ca avem obiceiuri diferite, ganduri diferite, familii diferite, si te intrebi daca chiar merita sa te certi cu toti cei care ti-au fost mereu alaturi pentru aceasta persoana... diferita. Cred si eu ca te-ai indragostit de el, polii opusi se atrag, si eu am patit asa. M-am indragostit de cine nu trebuia. De o persoana foarte diferita. In cazul nostru eu eram cea "golana" si el cel cuminte. Nu am putut sa fiu intr-o relatie cu cineva atat de diferit. Deci pe scurt: iti urez succez in relatia ta de acum, tine de acest baiat daca zici tu ca te iubeste si incearca sa il uitit definitiv pe fostul tau. Poate daca te-ai reimpaca cu el te-ai desparti de actualul si relatia ta cu fostul nu ar dura mult. Ai ramane fara nici unul. Sa stii ca sunt foarte rari baietii care chiar pun sentimente intr-o relatie. Esti norocoasa. Iti urez mult succes din toata inima:* Te pup:*

| madagascar a răspuns:

Te inteleg perfect, am trecut si eu prin asa ceva, si am ajuns la concluzia ca asa cum tarfa e tarfa pana moare asa e si cu golanul, e golan pana moare, nu are rost sa te intorci in trecut eu nu m-am intors si cred ca am facut cel mai bine pentru ca incetul cu incetul am inlocuit ura cu iubire si acum dupa multi ani inteleg cat de cretina am fost sa cred ca asa ceva e posibil, dar nu a fost sa fie, daca ar fi continuat pun pariu ca sufeream mai mult, acum imi e bine si crede-ma ca o sa-ti fie si tie, traieste in prezent, nu te mai agata de trecut ca nu faci altceva decat sa te ranesti sa dezgropi morti, e o vorba morti cu morti si vii cu vii, asa ca priveste inainte.

| mihaela_7412 a răspuns:

Buna uite asa e si la mine numa ca al mine nu au fost parintii de acord si acum sunt cu altu de 5 luni si fostul imi propune sa ne impakt u fa cum iti zice inima pentru ca u stai cu el nu noi u stii cel imi bine cum e el, poate chiar te iubeste sau poate s-a schimbat vb cu el si imi ales daca si u tii la el e pacat ca o iubire sa fie lasata in vanmt vb cu el si eu ink imi aduc aminte de fostul cu care am vb 2 ani si de tot ce o fost si nu stiu ce sa faccrying

| StropiDeDor a răspuns:

Interesanta poveste, sincer!
chiar daca l-ai iubit si faptul ca a revenit in viata ta ti-a trezit amitiri frumoase si vechile sperante, lasa lucrurile asa cum sunt acum.pastreaza-l doar ca pe o amintire si atat! va fi mult mai bine pentru tine!
asta am facut si eu cu prima iubire, care la fel s-a intors dupa 1 an si ceva, insa am decis ca e mai bine sa nu ma intorc inapoi.

ce a fost, ramane atunci, iar el face parte din trecut.in prezentul si viitorul tau e altcineva acum care spera sa nu il parasesti!
bafta multa!:*

| Dramaa a răspuns:

O data ai fost si ai facut totul pentru relatie voastra. Ce povestesti despre voi doi e asa de frumos precum un film de dragoste sau versurile unei melodii. Cand ti-a spus ca ar fi dorit sa mori sa nu fii a nimanui atunci dragostea lui fata de tine si gandul ca nu te mai poate avea la inebunit a fost un moment de disperare pentru el. Eu cred ca regreta vorbele acelea si daca nu iti iubesti prietenul actul nu amagi relati actuala si da-i o sansa Fostului. si dau si un explu. Am o verisoara a avut o relatie din adolescenta de pe la vreo 15 ani. La un moment dat au intervenit parinti amandorora si i-au departit. Ea a fost nevoita sa se marite din cauza tot a parintilor ei. Acum e maritata are o fetita de 5 anisori ce-i este ochi din cap pentru ea. Dar se culca cu sotul din legile casniciei si considera ca il are tot pe iubitul vieti ei. PS: Cand poate se intalneste cu "Divina"(pentru ea) persoana care ia fermecat adolescenta.

| ----:anonim:--- a răspuns:

Daca te-ai hotara sa iti reincepi relatia cu fostul tau prieten cu siguranta viata ta se va schimba la 90 de grade, deoarece, pe el nu vei reusi sa-l schimbi niciodata. Iar daca nici parintii tai nu-l prea plac, chiar nu e ok.relatia parintilor cu copilul lor este foarte importanta daca ajung la un punct comun, ceea ce in cazul vostru nu este posibil.Incearca sa-l uiti!
Eu iti urez multa bafta la baieti si cel mai important sa iubesti si sa fii iubita! kiss:*

| atianin a răspuns:

Tu spune-i sa nu te mai deranjeze ca nu esti carpa lui la care poate veni cand are chef, nu iti dai seama ca el se joaca cu tine.Sa isi vada de viata lui ca tu ai viata ta ati trait momente placute dar acum e timpul sa mearga fiecare pe drumul sau. Daca te mai suna nu ii mai raspundela telefon si daca te simti agresata sau amenintata zii ca depui plangere la politie.
P. S. Ar trebui sa discuti si cu actualul prieten daca te mai deranjeaza mult acest tip.

| Horyka a răspuns:

Daca scriai si u 5-6 max randuri iti ziceam dar asalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubita, eu te sfatuiesc sa nu reiei relatia cu el. Ce a fost a fost, acum esti cu altcineva si nu are dreptul sa intre in viata ta de cate ori are chef. Tu nu-ti poti dirija viata dupa capriciile lui. A avut o data sansa si i-a dat cu picioru. Daca a ales viata de strada sa fie sanatos, sa stea pe strada. Tu esti acum cu un baiat minunat care te asculta, te intelege si te respecta.Asta e greu de gasit crede-ma. Apreciaza ce ai si nu te mai gandi la fostul.NU merita sa-ti strici linistea si echilibrul de acum pentru el.Gandeste-te bine! Bafta!:*:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu singura nu vei putea fi fericita cu altu...tot timpul te va macina in suflet de ce nu v-ati mai dat cite o sansa, permanent te vei gindi la el...chiar daca no sa fie ca la inceput as zice sa mai incerci o data cu dinsu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai parera mea e ca thinking daca tu il iubeste pe el. e mai bine sa lupti pentru el.ca fiind cu actualu tau iubit.si il iubesti ink pe el.iti spun sigur...:iti faci tie rau.nu altora straight face.

sper sa faci ceva ca sa. ti vina tie bine.nu baietiilor phbbbbt love struck

>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cum ai reusit sa.l faci sa se indragosteasca asa mult de tine? Adica cam ce caracter ai tu? Cum te.ai comportat cu el? A i fost rece, caldathinking

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Doamne, fatasad cat de frumoscryingcrede.ma ca plangsigh mi.ai amintit de AL MEU. il iubesc, da` nu va mai fi nimic. imi este dor de tot de planuri... de zilele in care stateam ore insir impreunasad curg lacrimile.da nu le merita

| agent000 a răspuns:

Poate e mai bine sa lasi trecutul in urma. cu totii o sa ne aducem aminte de prima iubire, dar unerori trebuie sa ramana o amintire, si lasa sa ramana o amintire frumoasa, pentru ca daca ai continua cu el sigur ai suferi iar, mai ales ca e genul de "golan". daca actualul iubit tine la tine si u la el incearca sa nu te mai gandesti la ce a fost si sa treci peste ca e mai bine si poate in timp o sa incepi sa tii la iubitul tau mai mult decat la fostul si poate o sa privesti relatia cu mai multa maturitate. si cei care nu erau de acord cu relatia ta, sunt sigura ca nu ziceau din rautate, vroiau sa-ti fie bine, am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare si eram la fel de rebela ca u, pana mi-am dat seama ca ceilalti nu-mi vor raul si aveau dreptate. fiind prima ta dragoste o sa ramana sigur undeva in inima ta, dar trebuie sa incerci sa scapi de sentimentele pentru el si sa privesti inainte

ai grija de u:*