| RAY a întrebat:

Avem nevoie de iubire? e viata mai trista fara a iubi? scopul vieti este sa iubesti?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

După părerea mea, scopul vieții este sa fii fericit. Dacă oferi și primești iubite și ești fericit e ok, dacă nu, aia este. Nu este ceva obligatoriu.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da.Foarte.Ai mai multe dar si asta este unul dintre ele foarte important

| SG1995 a răspuns:

Da, da, intr-un fel suntem o specie sociala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.E importanta.Da.Nu poti zice neaparat ca scopul vietii e sa iubesti.Sunt si altele, dar iubirea e mai mult o necesitate(si un scop totodata daca vrei)

| Victor453 a răspuns:

Da, omul nu poate trai fara a fi iubi, acesta este nevoia lui

| CristianCristian99 a răspuns:

Avem nevoie dar mai bine pui iubirea asta in ceea ce faci hobby, afacere, viata
Si sa te iubesti pe tine insuti, iar dupa va veni cineva sa te sustina in ceea ce faci si sa te accepte cum esti.

| Simon_Gabriel_1993 a răspuns:

Nu, dosniacule. Scopul vietii e sa pleci in munti si sa traiesti ca Bear Grills. Ia-ti o bricheta la tine sa faci focul mai repede!