| RAY a întrebat:

Avem nevoie de iubire in viata noastra?

15 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Da, avem. Nu putem nega condiția noastră umană.
Asta este și motivul pentru care dispunem de anumite stări, altminteri nu am avea nevoie de compania altora.

| Adry05 a răspuns:

Eu chiar am, alții or funcționa și fără, sau se complac că nu o găsesc

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu avem nevoie de SEX fratelo

| Drimmero a răspuns:

Gandeste-te ca e de mai multe tipuri iubirea asta si avem nevoie atat sa oferim cat si sa primim.

| Mosotti a răspuns:

Avem, normal. Se zicea ca cine nu e iubit, e mort de fapt in interior.

| Sofer a răspuns:

Avem. Dacă are cine sa ne-o ofere și noua.

| GoldenZenith a răspuns:

Da, draga Ray. Iubirea face lumea asta sa functioneze, e liantul dintre oameni. Nu exista ceva mai frumos decat iubirea. Asta e ceea ce ne face completi, ce ne aduce mai aproape de Absolut.

| RKBlue a răspuns:

Avem nevoie sa primim si sa daruim iubire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca de aer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate, da! Indiferent ca te-ai nascut Fat-Frumos sau Jumatate de om pe jumatate de iepure schiop ai nevoie de iubire! Asta pentru ca ai fost nascut din 2 oameni, si ai mostenit aceasta nevoie, care exista inca de la inceputul lumii! Insa selectia naturala e dura si doar daca esti atragator ai parte de iubire, daca nu, stai pe banca pe veci! Iti poti spune totusi ca nu ai nevoie de iubire pana o sa incepi sa crezi asta si totul va fi bine!

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Din punctul meu de vedere da.De ce crezi ca majoritatea folosesc cuvantul jumatatea mea, pentru ca nu suntem completi doar noi singuri si avem nevoie de acea jumatate ca sa devenim un intreg, asta este opinia mea.

| VI3 a răspuns:

Da!
Iubirea înseamnă să iubești tot ce înseamnă viață, indiferent dacă este femeie, bărbat sau animal.
Dacă întrebi un om, '' ai iubit vreodată,,? El îți va spune, că nu a găsit persoana potrivită sau că nu are timp să își facă o relație.
Nu este vina omului de rând! Melodiile de iubire, știrile, serialele, te fac de mic copil să crezi că poți afla ce este iubirea, doar dacă vei fi cu cineva de sex opus.
Insomniile, suferința, plânsul, dacă treci prin asta, înseamnă că ai fost atașat emoțional de acea persoană.

| Anothergirl22 a răspuns:

Eu cred că iubirea e indispensabilă în viață. E de mai multe tipuri și universal poate lua absolut orice formă. A privi, trata, interacționa, intelege, atinge cu iubire totul existent în Univers, mi se pare starea și pacea supremă care poate îmbrăca un om.

| VI3 a răspuns (pentru Anothergirl22):

Foarte adevărat

| Anothergirl22 a răspuns:

Daca te referi la iubirea de tip erotic, cred, de asemenea, că este esențială în viața omului, dar abia după ce acesta atinge cele mai înalte nivele de iubire și apreciere absolută a sinelui