| Superior a întrebat:

Aveti iubita? Va doriti?
Eu am renuntat la acest principiu... fetele se duc dupa brute numiti "baieti rai",iar oamenii de calitate sunt ignorati.
Sa nu uit ca am esuat intr-o relatie care credeam ca e perfecta, atatea lucruri in comun si totusi totul s-a dus naiba.

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

"Fetele" de care zici tu sunt doar uscaciunile, partea proasta a intregului. Intr-adevar, exista acele fete depravate, ordinare, nedemne, dar nici cele normale nu au disparut. Majoritatea nu stiti unde sa le cautati, voi mergeti in cluburi si va plangeti ca sunt superficiale. Pai normal, prietene, ca in desert sunt scorpioni, nu si delfini. Vezi una la teatru, biblioteca, muzeu, oare tot asa e? Dar alea nu-ti plac, deoarece nu sunt botoxate. Spune-mi daca ma insel, dar eu cred ca tu te tii doar dupa 90-60-90-uri.
Pune-ti intrebarea, dar sincer, daca tu oferi calitatea pe care o ceri.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Plato):

De ce generalizezi? Eu cel putin urasc cluburile

38 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stii sau nu vrei sa lupti. Da-o incolo de relatie. Fete sunt garla. Dai vina pe altii degeaba.

| RAY a răspuns:

In viata exista gunoaie și oamenii de calitate, depinde de tine cu cine își pierzi timpul

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Doamne, miracol! laughing Să te văd că n-ai dat un răspuns missogin și să te victimizezi.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Las ca imi revin eu maine, ca nu cumva sa isi fie dor de mine

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru RAY):

Am vazut ca tot scrii s in loc de ț. La persoana a doua este corect "iti" nu "isi". Adica stiu ca romana nu-i limba ta principala dar uneori induci oamenii in eroare cu asta.

| RAY a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Din cauza mea inclusiv primul minstru face greseli gramaticale, eu nu vad diferente nici ca pronuntare

| RAY a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Declinare la care verb ca ma uit

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru RAY):

Nu este verb, este dativul pronumelui "tu". Uite aici: https://www.avantulliber.ro/......oua-vorbe/

| RAY a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Vreau să-ţi spun vreo două vorbe", cratima se foloseşte deoarece substituie vocala î-, din pronumele personal îţi, iar să este conjuncţie.
asa e, voi memora asta

| RAY a răspuns:

Superior problema nu sunt fetele si tu man, cand isi vei da seama vei evolua spre ceva bun

| Superior explică (pentru RAY):

Cu ce sunt eu de vina?
Tipul pentru care s-a dus nu o merita, tot ce stia sa faca fata de mine era sa se ia la bataie cu altii.
Cica fetele pun sentimente intr-o relatie si ca baietii se gandesc doar la s3x,dar eu cred ca e invers.

| RAY a răspuns (pentru Superior):

Si prima mea iubita s-a dus cu cel mai bun prieten,cum crezi ca m-am simtit,am simtit ca lumea se prabuseste peste mine, ca am cazut intr o gaura neagra, mi am pierdut increderea in tot, in continuare o pierd dar am cunoscut niste ingeri anul asta care mi au dovedit ca exista ceva bun in lumea asta, cred ca exista, cunosc acest fapt, cel mai rau imi pare ca nu am fost cu o fata care am iubit o de mic, imi batea inima in piept cand o vedeam

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Goșh, eu am pățit ceva similar doar cu era iubită și doar "crush" cum s-ar spune, s-a culcat cu colegul meu de cameră, stăteau la o cameră distanță și era noisy.

| corbulalbrosu a răspuns:

NU trebuie si nici nu avem dreptul sa generalizam. Este cazul sa incerci iar si iar, pana iti vei gasi adevarata jumatate... perfecta. Sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Nu toate fetele.Si in loc sa generalizam mai bine ne uitam si la noi cum suntem si unde gresim.Zic si eu...

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Erai frumoasa ca regina noptii
Cand apareai razand in fata portii
Cu glas incet atunci eu iti sopteam
Cat de mult ne iubeam.
Ai fost femeia visurilor mele
Dar intr-o zi tu ai fugit de ele
Pacat, pacat caci eu te-am asteptat.
Credeam ca vi dar tu n-ai mai venit
Credeam ca vi caci prea mult ne-am iubit
Pacat, pacat caci eu te-am asteptat.
Eu sunt barbatu ce stie sa astepte
Dar asteptandu-te sa nu regrete
Iar tu femeia ce vine si pleaca
Cu altul sa-si petreaca.
Cand fulgi de nea cerneau tu ai plecat
Lasandu-mi sufletul indurerat
Iar eu, iar eu te-am asteptat.
Credeam ca vi dar tu n-ai mai venit
Credeam ca vi caci prea mult ne-am iubit
Pacat, pacat caci eu te-am asteptat.
Caci eu te-am asteptat, caci eu te-am asteptat.

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

big grin cine e el poet...

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Alta personalitate a mea

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Scuze de spam

In iubire n-am crezut
Pana cand te-am cunoscut, of iubirea mea
Dar mai bine nu-ntalneam
Dragostea ce mi-o doream, of inima mea.

Cat ar vrea inima mea
Maine sa te-ntorci la ea
Cat ar vrea sufletul meu
Tu vei fi departe mereu.

Cat de mult eu te-am iubit
Tot asa am suferit, of iubirea mea
Si n-am plans atat de mult
Pana cand nu te-am pierdut, of inima mea.

Cat ar vrea inima mea
Maine sa te-ntorci la ea
Cat ar vrea sufletul meu
Tu vei fi departe mereu.

M-am rugat la Dumnezeu
Sa iubesc candva si eu, of iubirea mea
Si Dumnezeu mi te-a dat
Pe tine dar ai plecat cu inima mea...

| Frank51 a răspuns:

Cine nu si-ar dori? Desigur ca toti vor persoana perfecta ca sa nu aiba griji si stres, dar asa ceva nu exista.

Ai generalizat cam grav, tu te uiti dupa alea grase de 140kg? sau dupa alea care de abia leaga 2 cuvinte? Hai sa fim seriosi si noi baietii cautam una de 1, 70, sani, fund, sa fie si desteapta, blonda, si sa stie si sa gateasca... Degeaba esti de calitate daca arati ca dracu, din pacate.

Si alea care arata bine si sunt si relativ destepte majoritatea sunt fitoase si sunt pe interes, ies doar cu baietii cu ceas rolex si audi a8.

| SG1995 a răspuns:

Nu am, dar vreau, dar financiar, psihologic și fizic nu sunt independent încă, deci mai aștept până mă pun pe picioare.

"Sa nu uit ca am esuat intr-o relatie care credeam ca e perfecta"

Exact, credeai că era perfectă, dar clar ceva scârțâia în relație. Când ai mei au divorțat acum 7 ani am înțeles că o relație e un tango cu 2 piese, și doi vinovați. Uită-te retrospectiv, unde a greșit ea, unde ai greșit tu, și când a luat-o totul la vale, ai să vezi imaginea prinde contur, și că la cum au stat lucrurile în relația voastră era imposibil să nu fie un eșec.

| mentholinks a răspuns:

Ai batut-o la cap cu Dumnezeu? Poate de aceea s-a dus naibii.

| Goete a răspuns:

Buna ziua, Dumnezeu! Adica vazand ca judeci si stii cine e brut si cine "de calitate", presupun ca esti Dumnezeu. Sau doar un brut care vede lucrurile doar dinpunctullui de vedere? - e doar o intrebare retorica

Răspuns utilizator avertizat
| ForeverAlone97 a răspuns:

Inca nu mi-am pierdut speranta, tocmai am inceput sa umblu dupa o colega. O sa-i cer numarul si o sa incerc s-o scot in oras, sa vad ce zice. Nu am nicio asteptare, cel mai probabil va refuza

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Daca gandesti asa poate chiar o sa te refuze. Fii si tu optimist si indraznet. Daca esti timid si moale evident ca n-o sa te bage in seama.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Nu mai sunt timid din liceu. Gandesc ca îmi va reusi manevra. Maine ma imbat si ii scriu pe Facebook

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele sunt useless, au rol doar in raspandirea speciei

| Annnnnie a răspuns (pentru anonim_4396):

Și bărbații ce rol au? Nu reprezintă și ei un element important al conceperii?

Ah, 'useless' si ei?winking

| Felissa13Eden a răspuns:

Relatia perfecta e ceva relativ. Obisnuiam sa cred in suflete pereche pana ce "sufletul pereche" si-a batut joc de mine in ultimul hal.
Cel mai dureros intr-o relatie e ca unul o sa se simta mereu usurat dupa despartire, iar celalalt o sa simta ca se scufunda in intuneric.
Poate exista si oameni buni.Tot ce poti sa faci este sa speri si sa astepti.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Nu vreau sa ma mai intereseze subiectul asta, dar nu-i chiar usor de inghitit. Asa cum am mai zis, este mai rau sa suporti batjocora celorlalti ca de ce nu ai iubita, asta in situatia in care am fost intrebat si daca sunt gay tot din motivul asta. Adica nu am nimic cu ei evident dar ma calca pe nervi intrebarea asta de vreme ce nu sunt gay iar majoritatea lumii ii uraste pentru orientarea lor.

De la raharuri din astea vin sentimentele de izolare, cand toti te enerveaza si vrei sa scapi de ei si sa fii si mai singur si sa ramai asa pana ajungi ori sa nu mai suporti, ori sa te adaptezi situatiei si sa nu te mai intereseze deloc.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Eu am iubit. Este un om de nota 20. Nu toate aleargă după,, băieții răi''. Nu dispera!

| deadhoe a răspuns:

Pa.

| eugeniu2020 a răspuns:

Te simti ranit si enervat de asta si reactionezi asa. daca te comporti asa brutal cu iubitele, e clar ca nu vei avea o relatie normala. ar trebui sa iti schimbi comportamentul si ideile despre fete. nu toate sunt dupa bani si baieti rai, tu pe astea le placi si singur le anini!

| Misteryy a răspuns:

Salut, iti inteleg frustrarea, dezamagirea si asteptarile ce ti-au fost tradate, femeile sunt atrase de barbati maturi si inteligenti emotional in care se incadreaza si baietii rai, ei se incadreaza doar la emotional skill si nu la maturi, cel putin stereotipul clasic de baiat rau, nu asta este important, ce vreau sa-ti spun este urmatorul lucru:

1. Verifica-ti abordarea, ce anume ai gresit tu.

Cel mai important este sa priemsti un feedback corect daca tu in general esti un tip atractiv, de ce nu, daca ai facut tot ce ai putut corect in acea relatie, restul nu depinde de tine.
Dragul meu prieten, daca eu am un zid in fata si incerc sa-l sparg cu pumnii avand ciocanul langa mine nu as putea spune ca este greu sa sparg zidul, as putea spune ca doar nu abordez corect zidul.
Poate multe lucruri din abordarile tale sunt incorecte, schimba-le, acest lucru ti-a adus ocazia sa te perfectionezi.

2. Convingerile

Scapa de convingerile sterotipale si cliseeale, femeile sunt dupa bani, femeile vor baieti rai, subconstient te vei ghida catre acele femei, exista femei curve si barbati curvari, exista barbati seriosi si femei serioase, reanalizeaza convingerile ce le ai despre femei, de preferat este sa le treci pe o foaie si discuta-le cu femeile, analizeaza-le, fa le mai logice

3. "Am esuat intr o relatie ce credeam ca este perfecta"

Probabil ti ai facut asteptari prea mari de la acea relatie, probabil ai considerat ca niciodata nu poti pierde acea relatie, nimic nu este perfect, posibil nu ai crezut ca este posibil ca ea sa te lase.

" Am esuat ", sentimentele tale sunt unele de essec, in realitate pierzand ceva ai castigat altceva, ai invatat ceva din experienta, situatia te-a strans de asa natura sa te perfectionezi si pe viitor sa ai relatii si mai bune, atata timp cat inveti din experiente, pierzi ceva si castigi altceva.

4." Aveti iubita? Va doriti? Eu am renuntat la acest principiu..."
Cu totii ne dorim sa fim iubiti, nu ai de ce sa renunti, o spui de parca ai incercat cu greu, poate ca incercand cu greu femeilor din jurul tau le-ai aratat ca iesit putin cam prea grabit, decis, hotarat sa ai deja ceva cu ele, o familie, relatie, casatorie etc, aratand asta atat de prematur nu ar face decat sa le dea putin in spate, matematica dovedeste ca este cam imposibil sa murim singuri daca facem ceva, fie ca este corect sau incorect, frica este o " entitate ", o entitate ce ne minte, o " entitate" ce nu are putere asupra noastra doar daca ii dam voie.

Daca in general esti o persoana care atunci cand se intalneste cu task uri sau cu intamplari mai grele renunta...schimba asta!
Schimba strategia, depune energie considerabila, fii flexibil in gandire, lucreaza, documenteaza-te si nu uita ca " Nu toate target urile sunt facute sa fie atinse, Bruce Lee "

Iti recomand sa scapi de miturile ce se invart printre noi, jumatatea perfecta, suntem predestinati, relatia perfecta, exista relatii functionale si relatii disfunctionale

Daca aceasta situatie iti creeaza un stres ridicat si o simti ca este out of controll iti recomand un psiholog.

| Annnnnie a răspuns:

Da, sunt fete care caută doar băieți răi, cum sunt băieți care caută doar fete frumoase, dar asta nu înseamnă că TOȚI sunt așa.

Dacă tocmai ai trecut printr-o despărțire și ea l-a ales pe ăl rău, e ok să o judeci, să te simți copleșit de situație, să nu îți mai dorești nimic cu alte femei etc. E normal să îți descarci frustrarea cumva, DAR nu trebuie să te marcheze atât de mult încât să uiți de ce iti dorești tu de la o femeie, la visele tale legate de o relatie etc.

Dezamagirile fac parte din viață și, practic, ele sunt cele care te fac să evoluezi, să ajungi la o variantă mai bună sau mai rea a ta.

Încearcă să vezi situația în ansamblu, nu doar subiectiv. Ea avea nevoie de un 'rău', neștiind să aprecieze un om 'bun' (cum probabil te consideri in comparație cu el) ca tine.

Gândește-te că e mai bine că s-a întâmplat acum, ai timp să îți refaci energia și să o iei de la capăt cu vânătoarea.winking

Nu cred că e necesar să renunți la ideea de a avea o prietena. Să iei o pauza, da, e indicat, dar dacă pe parcursul traseului tău existențial întâlnești o fată bună, o prietenă, in primul rând, care să fie atentă la tine, să fie la bine si rau, cum să o refuzi din cauza unui principiu?

Ar fi bine să lași victimizarea, să iei în mâini viața și să ti-o modelezi cu mult curaj si in ritmul tău, dar... nu uita că tie iti faci rău dacă o sa ajungi o persoană rea, ignoranta, indiferenta.

Trăiește-ti viața frumos, fii frustrat, descarcă-te, injur-o, victimizeaza-te, ia o pauză de la femei, DAR după toate astea să revii, să nu pierzi eul frumos care e in fiecare, inclusiv in tine.

Fiecare situație are si bune si rele. Cred că dacă ai delimita mai obiectiv plusurile si minusurile, ar fi mult mai bine pentru tine.

Suntem prea trecători ca să ne împiedicăm și să rămânem jos din cauza unor oameni care nu rezonează cu noi.

| vjr1979 a răspuns:

Nu am si la ce vremuri traim cred ca ar fi o minune sa am o familie a mea. Probabil ca daca doream cu adevarat, situatia era alta.