| BoSSi a întrebat:

Avortul chica e pacat dar sex-ul cu przervativ la fel?

Răspuns Câştigător
| Stef98 a răspuns:

Este aceiasi chestie. Insa cumva Dumnezeu intelege nevoia SOTILOR de a.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are treaba. Pacat e sa **** un pepene galben

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este pacat sa iei viata unui copilas!
Dar preventia nu intra in categoria omuciderilor, ci ca metoda de protectie si prevenire.
Stiu, unele religii sunt cu "ochelari de cal" si considera ca, prin preventie ucizi un prunc nenascut, dar nu iau in considerare ca, purtand protectie in timpul sexului, nici macar nu exista posibilitatea sa ramai insarcinata, deci nu poti omori ceea ce nu exista inca.

| SG1995 a răspuns:

Sa omori un copil e crima, sa " omori" sperma nu e.