| Gaby212 a întrebat:

Azi am pus pe Facebook o poza alaturi de fratele meu, cativa prieteni si sora unuia dintre ei...Am mers la o cafenea ca sa petrecem timpul impreuna, suntem amici din copilarie si nu ne-am mai vazut de ceva vreme. Dupa aceea imi trimite "fosta" mesaj (in fine,daca se poate numi ca am fost vreodata impreuna) si ma intreaba cine e fata care sta langa mine in fotografie. Eu i-am spus ca n-ar trebui sa o intereseze. Mi-a raspuns ca doar era curioasa, nimic mai mult. Peste jumatate de ora ma apeleaza fratele meu si imi zice ca l-a sunat si pe el, intrebandu-l cine e persoana aia. El-a zis ca suntem prieteni de mici.
Totusi,nu inteleg atitudinea ei... De ce sa fie geloasa?! Eu am iubit-o, i-am aratat asta de fiecare data...Si ea a plecat pur si simplu, a incercat alte relatii.
Ce vrea de la mine?

6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Probabil că a văzut la celelalte relații nu e lapte și miere, ca în relația voastră! Iar, acum dorește să se întoarcă la dumneavoastră.
Dar, dacă știți că e instabilă într-o relație, nu acceptați!
Mergeți mai departe!
Lăsați trecutul în urmă! Priviți spre viitor! Sunt și alte fete pe planeta asta!

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca a macinat-o gelozia si a vrut cu tot dinadinsuls a afle cine-i fata si chiar a verificat sa afle daca ai spus adevarul.
Daca este o fosta iubita, nu trebuie sa-i dai raportul, sau sa-i confirmi ceva, pur si simplu o ignori, sau o blochezi.
Ce vrea de la tine?
Sa te controleze, asta vrea. sa stie ce faci si mai ales cu cine esti.
Daca a-ti rupt relatia, de ce nu-i tai toate caile de acces la tine?
De ce-i permiti sa mai intervina in viata ta?
Blocheaza curioasa asta, ca vei avea probleme pe vitor, mai ales daca va afla ca ti-ai facut o noua iubita.
Spune-i calar, sa inteleaga, ca nu-i treaba ei cu cine iesi, te vei sau umbli si ca o sfatuiesti sa-si vada de drum sis a nu te mai sune nici pe tine si nici pe fratele tau.

| Emilian65 a răspuns:

Te vrea inapoi ca iubit sub acoperire.

| sofisis a răspuns:

Sa te tina atarnat probabil. Ignora iesirile astea de copila razgaiata. Se comporta ca si cand cineva I-a luat jucaria, dar de fapt ea aruncase jucaria, dar nu vrea sa o ia altcineva dar nu vrea nici ea jucaria inapoi. Nu o mai baga in seama deloc.

| OrdanKarris a răspuns:

E simplu, a plecat de langa tine pentru ca credea ca poate gasi altii mai buni decat tine, probabil nu i-a iesit treaba si acum iti da din nou tarcoale. Sau poate te-a parasit sa te poata analiza daca esti capabil sa atragi alte fete in viata ta. Unele femei pur si simplu nu pot avea liniste intr-o relatie daca barbatul lor nu poate fi placut si de alte femei. Asa rationalizeaza fosta ta ca are un iubit pe masura ei, si anume daca esti in stare sa atragi alte femei decat dansa. In cazul tau, te-a vazut cu amica asta din copilarie si ti-a dat tarcoale sa vada cat de serioasa e treaba. Eu zic sa rupi contactul complet cu dansa si sa-l instruiesti si pe fratele tau sa faca la fel. Fosta asta a ta chiar daca te impaci cu ea, asa iti va face non-stop, ba se impaca, ba te paraseste din nou, ba se impaca, apoi iar te va parasi. Ai zis-o: nu o intereseaza. Femeile au obiceiul de a folosi informatiile despre tine impotriva ta. A vazut ca nu poate obtine informatii de la tine, l-a luat la intrebari pe fratele tau.

| Sertisafeti a răspuns:

Și eu am trecut prin aceeași chestie ca și tine. Astea sunt fete care nu știu ce vor de la viața.azi te vor, mâine nu.bafta!