| paupaulapaulina a întrebat:

Azi noapte... Am vorbit cu fostul meu prieten...:(
Din vorba in vorba, mi-a tot trimis versuri de dragoste... Facundu-ma sa sufar fara sa vrea. Acele versuri erau foarte dulci... La un momentdat l-am intrebat daca are prietena si el a zis ca nu are... Dupa care l-am intrebat daca ii place de vreo fata si mi-a zis ca ii place de o colega fara sa se gandeasca ca poate eu sufar din aceasta cauza...
Am tacut o vreme... Nu am zis nimic...

Insa pentru a uita de tot ce mi-a spus m-am gandit sa jucam adevar sau provocare... M-a pus sa-i spun toate sentimentele pentru el... Eu nu am putut sa nu ma abtin sa nu ii spun ca ma mai gandesc inca uneori la el... Dupa ce i-am spus, l-am intrebat si eu si mi-a spus ca noi suntem doar prieteni... :((

Cu toate ca eram foarte suparata, el, imi trimite urmatoarea piesa :

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Eu... Find mai sensibila am inceput sa plang... Nu mai puteam... Era prea mult pentru mine...
Si... Ametita de dragoste... era... sa imi iau viata...
Voi ce sfat imi dati... Dupa ce i-am spus ce vreau sa fac a inceput sa-mi spuna ca ii pasa de mine si inca ma mai iubeste... M-a implorat sa nu fac nimic...

Va rog spuneti-mi ce sa mai cred... Ma iubeste sau doar a zis asa, sa ma faca sa sufar...

Va rog nu mai pot de aseara ma doare inima foarte tare si de fiecare data cand ascult piesa incep sa plang...

Sunt distrusa :((

Va rog mult :( Dau FuNdItA :)

Răspuns Câştigător
| BlueHusky a răspuns:

Cam trist... oricum partea cu sinuciderea e "degeaba", e cam urat sa faci asta pentru a obtine putina atentie.Eu cred ca are sentimente pentru tine dar probabil ceva in relaia voastra nu a "functionat" (cel putin pentru el). Good luck

11 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! sad
Pai, in primul rand, nu mai asculta piesa! E prea trista! Nu se gandeste inainte sa trimita asemenea melodii?!(intrebare retorica). Nici nu vreau sa stiu ce versuri ti-a trimis ca ma ingrozesc mai mult ca sigur.
E si vina ta! De ce? El ti-a zis ca are prietena cand l-ai intrebat, iar tu ai zis ca te-a facut sa suferi lucrul asta. Dar omul e singur.Adica nu mai era intr-o relatie cu tine.Vad ca nu il lesi nici sa moara, dar nici sa traiasca.Cat despre tine! Nu ai niciun motiv sa iti iei viata! Acum ti-a dezvaluit ca te place din nou! Deci recombina-te cu el si fii vesela! Iti recomand melodiile Hi-Q-Razna si Gasca mea ca sa te mai inveselesti! Sper ca ti-am fost de ajutor! Bafta! :* >big grin

| clauss a răspuns:

Doar pentru asta vrei sa ti ei viata paula?, ce vei face atunci cand vei intampina adevaratele probleme si mult mai mari?, fi tare ca esti tanara si vei gasi pe cineva care sa te iubeasca si sa te aprecieze cu adevarat, daca vrei iti povestesc eu prin cate relatii am trecut si cat de mult am avut de suferit, dar am gasit putere si am mers incontinuare cu speranta ca cineva ma va iubi si ma va merita. asa ca sfatul meu e sa nu disperi, ai tot timpul de partea ta

| JustThat a răspuns:

Eu ma despartisem de prietenul meu si m-am taiat pe maini. El a aflat si a venit la mine mi-a spus ca ma iubeste si tot restul dar cred ca mi-a spus asta doar pentru ca ii era frica pentru mine sa nu fac vreo prostie... Poate ca el te iubeste dar avea nevoie de un impuls sau poate doar ii e frica de ce se poate intamplawinking

| Ionut_1824 a răspuns:

Vreau sa-ti spun ceva, mai exact o experienta din viata mea.Acum o luna am trecut prin ce ai trecut si tu.Am facut cunostinta cu suferinta, cu durerea in suflet cu ideea de a-mi pune capat zilelor. Dupa o relatie de doi ani, fata pe care o iubeam mai mult decat propria-mi viata, fata care pentru mine insemna totul, mi-a spus ca nu ma iubeste si ca de fapt ea a iubit in tot acest timp exteriorul meu. Nu am nimic cu acea persoana, o respect si acum.Am suferit enorm, nu am mai mancat timp de o saptamana, timp in care slabisem 6 kg iar relatia mea cu parintii numai exista; numai stiam pentru ce traiesc sau daca mai merita sa traiesc. Dar pana intr-o zi in care mi-am dat seama ca nu se merita sa sufar pentru o fata.Nu se merita sa-mi distrug viata. Din acea zi am inceput sa gandesc pozitiv. Hai sa-ti mai spun ceva! In viata ai parte de astfel de experiente, iar fiecare experienta poate deveni o lectie importanta pentru noi, din care sa invatam ceva.Si inca ceva: lasa-l sa-si traiasca viata alaturi de persoana de care ii place. Daca il tii langa tine doar cu prezenta dar nu si cu sentimentele adevarate, poate pierde sansa de a cunoaste dragostea adevarata.Nu cred ca ai vrea asta.Este valabil si pentru tine. Daca te iubea cu adevarat, nu proceda asa ceva.De fapt cred si sunt sigur ca el nici nu stie ce este dragostea adevarata. Lasa timpul sa vindece ranile si vei avea sansa de a cunoaste adevarata dragoste alaturi de cineva care sa aiba acele calitati care sa te faca fericita happy Prin ceea ce a facut el, a dat dovada de lipsa de maturitate, a procedat inuman. Daca a stiut la acel moment ca nu are nimic pentru tine, la ce ti-a mai trimis acea melodie. Sfatul meu este sa treci peste happy Chiar daca doare acum, mai tarziu iti vei multumi alegerea facuta. Lasa piesa, lasa tot ce-ti aduce aminte de el.Traieste viata pentru ca este frumoasa si ai multe de descoperit la ea. Nu se merita sa suferi pentru un baiat imatur, sa lasi sa treaca fericirea pe langa tine.Gandeste pozitiv! baieti sunt destui pe lumea asta. Data viitoare ai grija pe cine alegiwinking Ai incredere ca totul va fi bine.Eu am trecut peste, vei trece si tu happy te pup :*

Răspuns utilizator avertizat
| Pralină a răspuns:

Bunasad

Ce piesa ce poveste. E intr-adevar trist, poti incepe prin a nu mai asculta piesa ca e prea trista. Dar lasa sinuciderea deopartesadnu nu e bine. Poti odata sa il intrebi sincer de exemplu la adevar si provocare ii zici te provoc sa zici sincer ce simti tu pentru mine. Dar incearca intotdeauna sa pario sigura pe tinesadnu il lasa sa vada ca plangi dupa el...Cine stie ce a fost in capu lui cand ti-a trimis versurile nici nu vreau sa ma gandesc daca melodia e asa versurile cum erau.sadDupa ce zici probabil tine la tine dar nu e hotarat daca e adevarat sau nu daca e numai un,, fum" temporar. Off de ce fetele sufera mai mult din dragoste decat baietii?sadDe ce ei pot trece peste si noi nu?sadDaca inca vorbeste cu tine si mai tine lagatura cu tine nu vrea sa te faca sa suferi.nu intentionat ce putin.

Succes si nu te deprima de-paekum.Trece*cumva*da trece...

Don`t whorry be happyhappy

| SummerSmile97 a răspuns:

Nu fa o prostie! Stiu cum e crying
Dar eu cred ca inca te place daca ai spus ca tia trimis versuri de dragoste si melodia aia big grinbig grin
Un baiat te poate rami fara sa vrea straight face
Mai bine ai vorbi cu el fata in fata ca sa vezi adevarul, si orcare ar fi adevarul nu trebuie sa iti iei viata pentru un baiat.Baieti sunt multi in lume si acum nu esti maritata cu el ai 3 copii si 10 ani de caznicie.Si nici atunci nu trebuie sa te gandesti la asa ceva.

Sper sa treci mai usor prin ce s-a intamplat pentru ca stiu cum e iar eu am trecut foarte greu peste o intamplare aproximativ ca a ta happy
Capu sus si gandeste in felul urmator:
Baieti sunt multi in lumea asta si nu trebuie sa suferi pentru unul big grin

| adenysa a răspuns:

Draga mea, iti inteleg sentimentele. E trist să iubesti si să suferi. La inceput, când l-ai intrebat de sentimentele lui, a spus că sunteti doar amici, apoi când i-ai spus că vrei să te sinucizi, că te iubeste. Nu vreau să te rănesc, dar e clar că a spus-o doar să nu faci nimic. Draga mea, sunt sigură că doare, dar esti puternică! Toate suntem! Nu trebuie să te mai gandesti niciodata la asa ceva, la a-ti lua viata, e tot ce ai tu mai pretios si nu trebuie să renunti la asta pentru nimic. Zâmbeste desi doare, găseste-ti alte preocupări, iesi afară, vizionează filme, citeste si nu te mai gândi la el! Nici un minut. Dacă ai nevoie să fii ascultată, sau de un sfat, adenysa. Be strong my dear :* te pup, si sper că vei lua o decizie corectă.happy

| adDe_9101 a răspuns:

Hei...nu e bine sa te sinucizi pentru un tip care poate nu te merita. daca chiar vrei sa uiti de el incearca sa il eviti si sa pari indiferenta si il va durea, vei uita de el daca nu mai vb un timp cu el si incerci sa il uiti.si eu am avut o astfel de poveste dar am incercat sa-l uit si acum daca ma suna nu ma mai intereseaza asa mult. sper ca te va ajuta sfatul meu, Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vino si alaturate Comunitatii de Romani din New World.
Romania are nevoie de tine!Hai Romania!
http://www.erepublik.com/en/re­ferrer/lostROsoul

| alexandra_9187 a răspuns:

Nu fi pr sa iti iei viata

spune-i ce simti si poate si el simte la fel pentru tine,

daca nu ii prost si lasa-l nu te mai gandi la el... ok?

Sper ca te-am ajutat, stiu ca sunt mai multi care au rasp mai mult dar asta e! Succes Si ai grija de tine.

Pa pa!