| kidulinha a întrebat:

B-seara big hug
Masturbarea poate intarzia aparitia ciclului?
Calm down, doar am citit p net si nu vad legatura whistling
Si abtineti-va de la glume si rasp proaste :*

Răspuns Câştigător
| alonet a răspuns:

Potrivit cunostintelor mele masturbarea poate provoca aparitia ei mai devreme, ca idee daca te masturbezi iti provoci niste stimuli care la randul lor activeaza hormoni care au legatura cu sexualitatea corpului, so: tot ce se poate intampla prin autostimulare e sa iti provoci desvoltarea corporala mai devreme decat e normal sa fie, ca idee o sa faci solduri o sa iti creasca sani, parul pubian si binenteles vesnicele cosuri, ca idee sa ai grija ca masturbarea are si ea consecintele ei negative, iti limiteaza orizonturile de perceptie a lucrurilor din jurul tau la nivel mental, asa ca daca inca nu ai ajuns la etapa aia, desi acum e cam greu, iti recomand sa o raresti cu astfel de comportament, daca nu fi responsabila de urmarile ei! asa ca spor la treaba in a alege ceea ce e bun pentru tine in viitor nu acum, gandindu-te ca esti cu copacel cu trunchi firav care doreste sa devina un stejar admirat nu un copac de nu te poti uita la el! toate cele bune

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu influenteaza menstruatia si regularitatea ei.

| Floreenofficial a răspuns:

Si eu cred ca nu influenteaza insa...prea multa strica asa ca ai grija si spala-te pe maini!happy

| Vizitiul a răspuns:

In niciun caz, cu siguranta nu! Chiar nu stiu de unde debitati astfel de intrebari.

| Farcas a răspuns:

Nu! Nu are nici o legatura una cu cealalta

| scarly86 a răspuns:

Masturbarea nu are nici o legatura cu ciclul, in nici un sens.prin masturbare te cunosti, iti cunosti corpul si inveti ce iti place si ce nu. spor si stai linistita, nu ti influenteaza ciclul.

| bubulikutza a răspuns:

Nu, nu intarzie ciclul menstrual.Mai degraba il face sa vina mai repede.Cred ca esti in situatia aceasta si iti intarzie dar sa stii ca nu este de la masturbare.

| zzzuperman a răspuns:

Damn it! si mi-am facut o lista intreaga plina cu raspunsuri de prost gust si acum trebuie sa ma abtin no talking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are ABSOLUT nici o legatura, una cu cealalta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu big grin

iti place, nebuna mica? smug