| answers98 a întrebat:

Cum ii spui unei fete ca o placi fara sa existe riscul de a te face de ras in fata lumii? Un sfat acolo (poate veni si de la fete ) m-ar ajuta mult. Multumesc anticipat.
Poate chiar si cu risc.

Răspuns Câştigător
| DDoctorita a răspuns:

Totul depinde de fata!
Daca si ei ii placi, nu te vei face de ras in fata ei Niciodata!

Daca ei nu ii placi, exista 2 posibilitati: ca ea sa fie o fata normala si sa reactioneze cat se poate de normal sau sa fie o nesuferita daca imi permiti sa zic asa si sa nu stie sa reactioneze cum se cuvine.

Stii, cu dragostea nu e de ras... Asta e parerea mea. Multa baftahappy

P.S. fii cat se poate de direct si de sincer. Daca se poate sa eu zici fata in fata. Evita retelele sociale! happy

| answers98 explică (pentru DDoctorita):

Ms, am facut ce ati spus tu si Lol1234567890 si a functionat! Multumesc mult tuturor, dau berea la anul`winking

15 răspunsuri:
| ThePerfictionIsADream a răspuns:

Eu sunt o fire deschisa...Sunt prietena cu iubitul meu din clasa a11-a.Cu cateva vorbe si niste gesturi elegante mi-a dat de inteles ca ma place.Eu il placeam si asa a inceput relatia. cand eram cu clasa ne jucam Fantanita si Adevar sau Provocare pe saruturi.

| dudeman13 a răspuns:

Observ din numele tau ca ai 14 ani ca si mine, deci...
1. de ce sa te faci de ras?
nu e o rusine sa iubesti, poti sa strigi in gura mare ca iti place acea fata dar nu ar fi ok pentru ea...
2. Trebuie sa iti iei inima in dinti si o faci
Te duci la ea, o duci deoparte ( ca sa nu te deranjeze vreun natarau) si ii spui..."Mie imi place de tine, tie iti place de mine." atat, si apoi speri la tot ce e mai bun
3. Daca si ea te place
deci daca tu o placi vrei sa ai o relatie cu ea (presupun) asa ca daca te place si ea " atunci in acest caz pentru ca, caci, deoarece, ca, finca ...etc si tu ma placi, vrei sa fim impreuna."
THE END

ai grija sa nu o sperii, nu fii kamikaze fii calm big grin

| gabrriela a răspuns:

Pai sa ii spui unei fete ca o placi presupune mult curaj, deci nu vad de unde vine ideea cu " te faci de ras" desi exista si unele fete pe care le amuza persoanele care isi exprima sentimentele, asta doar pentru ca ele nu sunt capabile sa o faca, deci stai linistit, nu ai cum sa te faci de ras si inca ceva cand o sa ii spui ceea ce simti fa-o cat mai simplu si sincer.
Bafta.

| Bogdy12 a răspuns:

1 o sa te faci de ras daca nu ii spui direct ca asa prin alte metode te va crede las
2 daca ii spui direct riscul de a te face de ras e cam de 30-35% deci nu prea mare
3 daca ii spui in fata s-ar putea sa accepte fara ezitare deoarece spunandu-i tu va fi socata dar va raspunde cum trebuie

| Shimywa a răspuns:

Ii spui direct, apoi o privesti in ochi sa vezi daca si ea simte la fel. Eu intr-o dimineata i-am batut prietenei mele in geam cu o umbrela(era ora 12 ) si i-am adus o punga de cipsuri(initial am vrut sa ii aduc ciocolata. dar o persoana m-a convins ca fata aceea adora cipsurile.), cand a deschis insfarsit geamul a spus: de ce imi bati in geam? dormeaaam! iar eu i-am spus: scuze. nu stiam ca dormi la ora 12. eu. eu ti-am adus.o punga de cipsuripuppy dog eyes. ea: mie nu imi plac cipsurile! eu: a. oke. si persoana care m-a sfatuit sa ii iau cipsuri era cu mine si a spus: le mananc eu! si eu am mers frumusel acasa si persoana respectiva venea langa mine si se indopa cu cipsuri. Mai tare de atat chiaaaaar nu ai cum sa te faci de ras! Iti garantez!

| LoL1234567890 a răspuns:

Incearca sa o ieipe ocolite... sa bati apropouri. sa-i dai de inteles unde vrei sa ajungi. cheam-o afara la o plimbare poate un suc si atunci spune-i. sau chia dupa ce ati terminat si o conduci acasa poti sa-i zici. intereseaza-te daca-i place mai mult franceza sau engleza. poti sa-i spui in acea limba daca nu, spune-i ce simti in romana. nu ai cum sa te faci de ras. Este un sentiment firesc. Sunt fata, stiu asta. sper ca te-am ajutat.

| Al3x97 a răspuns:

Salutare TPU ma numesc Alex si am aceeasi problema ca answers98 imi place de o fata si cand am vb cu ea mi-a cerut nr de telefon cu cine ies afara, cand intru in casa si etc.Voi ce ziceti ea ma place? Sau cum sa prind curaj sa vb cu ea si sa ii cer prietenia? Sa nu ma fac de ras

| Dgl_Essel_1997 a răspuns:

1) o tragi de o parte si ii spui doar ei 2) daca e "jegoasa" o sa si nu vrea o sa spuna tuturor sa te faca de ras si 3) BFT

| Ari123ana123 a răspuns:

Deci, in primul rand sunt fata, fetele in general apreciaza sa le spui pe fata adica noi incercam sa va spun voua, baietiilor, asta dar voi nu o apreciati, iar daca esti timid atunci ia-o usor pe ocolite intreab-o cum sa ii spui unei fete ca o placi si apoi ii trimiti ei imediat ce a scris ea

| Boldeanu_Alexandru_1988 a răspuns:

Eu am incercat dar nu a mers nu simte la fel

| Moodsty a răspuns:

Eu am fost direct cu ea dar din păcate nu am putut sa î-i zic fata in față.

| Sgircitu_Livia_1997 a răspuns:

Pai. depinde cum si in ce fel ii spui. Sfat : nu ii spune pe nepregatite, aceasta nu va stii cum sa reactioneze si te va evita. Pana sa ii spui trebuie sa iti pregatesti teren ( daca stii la ce ma refer )... vorbeste cu ea, afla ce ii place, ce planuri are pe viitor si cel mai important fate interesat ce ce iti spune. Fi sincer cu ea deoarece fetele au abilitatea de a-si da seama atunci cand un baiat le minte, le evita sau le duce de nas. Invit-o la un suc, vorbeste cu ea si atunci spune-i ce simti si daca ea simte acelasi lucru. Sunt fata si de aceea iti spun toate astea. Succes! happy

| Nebundupavoi a răspuns:

Incearca sa te duci la ea fata in fata dar sa fiti undeva mai retras doar voi doi. Te uiti in ochii ei si ii spui eu te plac si daca ea va simti la fel te va lua in brate. Bafta happy

| Арсени_Тимур_1998 a răspuns:

Cum sa o cuceres