| anonim_4396 a întrebat:

Băiat-22ani! Am avut o perioada in care n-am mai avut sex cred ca din vara (5-6 luni). Acuma de la o vreme am prietena si am început și viața sexuală, nu stiu de ce dar cam nu prea ma pot controla si ejaculez mult prea repede, parca puțin puțin a fost acum mai bine fata de prima data, adică parca progresez câte puțin pe zi ce trece dar oricum nu-i așa cum eram eu o data! Menționez ca nu prea folosesc prezervativul! In timpul acului numai la ejaculat și ma gândesc si exact asta și se întâmpla....nu pot să-mi scot asta din cap, menționa ca intr-o seara am avut vreo 6 partide de sex și toate cam scurte, de la 1min și maxim 5 min, ma gândesc poate e de la pauza pe care am avut-o și cu timpul ma refac eu și sa nu atrag mare atenție sau ce sa fac? Pote îmi recomandati voi ceva vreo metoda..sunt ceva pastile? Tratamente? Mulțumesc!

Pana acum am avut o viața sexuală normala, chiar aveam partide in care nu puteam termina - acum total opus; D

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca ca in cazul tau totul se produce pe fond psihic si nervos, din cauza temerilor privind atat posibilitatea de a se repeta constant contactele sexuale scurte din cauza ejacularilor necontrolate, cat si a fricii de a nu lasa insarcinata partenera. Ar fi indicat ca partenera ta de sex sa foloseasca o metoda de protectie de lunga durata (pastile anticonceptionale, inel contraceptiv intravaginal, sterilet, etc.) pentru a-ti oferi atat posibilitatea de a ejacula sperma mereu in vagin cat si aigurarea/garantia ca nu se poate forma o sarcina. De asemenea prin intretinerea unui numar mare de contacte sexuale, incet incet vei dobandi tot mai multa experienta dar si increderea necesara privind capacitatea ta de a reusi sa te controlezi. Multa sanatate!

1 răspuns:
| kandaraki a răspuns:

Daca gandesti dupa cum scrii cu greseli, atunci e clar cu tine.
esti prost rau