| RAY a întrebat:

Baieti cata incredere aveti in fete intr-o relatie? de la 1 la 10, va dezamagit vreodata persoana iubita si cum ati recapatat acea incredere in a iubi din nou?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Ce să-ți zic altceva, vorba aia nu ai de unde să cunoști o persoană, nu îți ajunge o viață să faci treaba aceasta dar câteva luni...
Așa am avut înainte o relație cu o altă fată de 1 an și 2 luni, respectiva se culca și cu mine și cu fostul. De asta ce să mai zic...

11 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

În relațiile precedente am fost dezamăgit și nu am trecut peste adică 1!
În relația actuală dau un 10 cu felicitări!

| RAY explică (pentru Azµre):

Ma bucur, sper sa spun si eu ca tine acelasi lucru, nu stiu daca voi putea spune

| Azµre a răspuns (pentru RAY):

Vei spune atunci când vei găsi persoana potrivită. Și eu am fost dezamăgit de câteva ori și la fel ca tine am fost.

| RAY explică (pentru Azµre):

Sincer nu cred ca voi gasi, nu cred ca am eu norocul asta, cum ai cunoscut-o?

| Azµre a răspuns (pentru RAY):

Din întâmplare, nu o cunoșteam nu mă cunoșteam, am intrat cu ea în vorbă pe hi5 și mi-am dat întâlnire cu ea. Fără abureli, fără nimic, eu nu aveam de gând să fiu cu ea, am ieșit amândoi de comun acord să ne cunoaștem atât.
Și de aici am ajuns ca la a doua întâlnire să fim împreună.

| RAY explică (pentru Azµre):

Romantic, si eu am cunoscut o fata tot pe net am trait o frumoasa poveste dar s-a terminat totul, nu pot uita

| RAY explică (pentru Azµre):

Ipocrita,pe hi5 poti cauta profile?

| Azµre a răspuns (pentru RAY):

Numai știu că eu numai am cont de 4 ani acolo...

| Analytical a răspuns (pentru RAY):

Buun, acum daca Azµre si-a gasit jumatatea pe hi5, de ce nu si tu? Nu totii suntem la fel si procedam la fel. Tu nu ai de unde sa stii peste cine dai, daca se preface, daca face actorie si vrea sa fi un "ceva". In fine, ideea ii ca, iesi mai mult in societate si tu, lasa TPU-ul, aici nu prea ai de unde sa pescuiesti.
Sper sa iti gasesti pe cineva care sa te iubeasca ci nu doar ca "asa e la moda". Sa poti pune suflet. Asta implica totul.

| RAY explică (pentru Analytical):

Glumeam

| Azµre a răspuns (pentru RAY):

Ce să-ți zic altceva, vorba aia nu ai de unde să cunoști o persoană, nu îți ajunge o viață să faci treaba aceasta dar câteva luni...
Așa am avut înainte o relație cu o altă fată de 1 an și 2 luni, respectiva se culca și cu mine și cu fostul. De asta ce să mai zic...

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Increderea nu o recapeti niciodata complet.
Cu fiecare relatie ratata, iti recuperezi increderea in oameni, dar de fiecare data mai putin, si mai putin, semn ca ai invatat ceva din experientele anterioare, si stii cum sa-ti iei masuri de precautie, pentru a nu mai fi ranit la fel in acelasi timp.
Increderea in tine si in oameni, atat cat se poate, o recastigi lasand timpul sa vindece ranile.
Nu e cazul sa fortezi acest proces.