| anonim_4396 a întrebat:

Baieti ce intelegeti daca prietena voastra va spune sa o asteptati sa faca se sex ca nu e pregatita?
Ce credeti ca va ia de prost sau profita de tine?

Vreau raspunsuri sincere. Fara,, daca" sau,, poate" una din 2 big grin

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Femeia rămâne borțoasă, nu bărbatul.
Dacă nu este pregătită să facă sex, înseamnă că are mai multă minte decât 14 proști ca tine, și nu vrea să riște la o vârstă, foarte fragedă, necazurile unui avort.
Ți-am spus că ești prost, și îmi asum cea ce spun, că terorizezi săraca fată, cu ideile tale, de copil tâmpit, că nu rămâi tu borțoasă ci ea, și te doare strict în afara fundului, dacă ea rămâne gravidă, asta când sunt atât de multe femei, dornice să facă sex.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar trebui sa intelegi ca tine la tine si ca vrea sa faceti dragoste, nu sex fara implicatii. iar pentru ceva atat de important trebuie sa fii pregatit si pregatirea asta dureaza. In primul rand trebuie sa aiba minim 17 ani si jumatate (ca sa fie pregatita fizic), in al doilea rand trebuie sa fiti de multa vreme impreuna (macar de un an ca sa fi avut timp sa va verificati sentimentele si sa construiti intimitatea). In al treilea rand trebuie sa se obisnuiasca cu ideea unui pas atat de important. In al patrulea rand trebuie sa nu se simta presata, impinsa spre asta, sa simta ca decizia ii apartine si ca este tratata cu respect si rabdare.

| Ririru a răspuns:

Sa ma ierte Dumnezeu, dar ce fel de om esti tu?
Este NORMAL CA O FATA SA NU FIE PREGATITA.
Va plangeti ca femeile sunt curve, etc, dar cand nu vor sa faca sex cu voi, pac " ma ia de prost". De curiozitate, cati ani are iubita ta? Daca nu are 18-19 ani, nu`i strica viata.

| glamour a răspuns:

Bai omule. Inseamna ca fata nu e pregatita, punct. Inseamna ca e virgina si deocamdata nu vrea sex. Iar tu, ar trebui sa astepti dupa ea, nu sa o presezi, sa ii arati ca o iubesti. Un om normal asta face.

| DeeaBlondiii a răspuns:

Dmne baietii astia sunt obsedati rau x(. Frate eu is fata si am avut iubiti care imi cereau asta si ziceau ca e normal si logik ca am refuzat...tu esti prost daca insisti, nu iti covine gaseste-ti alta pe care sa o prostesti sa se f.u.t.a cu tinewinking... fata aia poate e cuminte nu accepta sa o faca de la varsta asta, iar tu daca nu esti in stare sa o intelegi si sa astepti pana cand e pregatita meriti un jet de la fata aiawinking

| Anname a răspuns:

Te cred ca nu iti este greu sa intelegihappy, fetele au nevoie de pregatire psihica nu numai fizicahappy pentru ca este cam pentru prima data si sunt multe lucuri pe care fetele sunt nevoite sa le faca dupa si are nevoie sa afle cam care sunt acele lucrurihappy sau asteapta un eveniment special. ziua ta, sau a eihappy Bafta!

| Anname a răspuns:

Usor* scuza.ma laughing

| Abcdefg123 a răspuns:

Esti nebun! Cum te poti gandi ca te ia de prost sau ca profita de tine. Eu sunt de parere ca tu o iei de proasta si profiti de ea. pentru fete acest " pas " este foarte important. O fata care stie ce vrea de la viata, nu se va " craci " in fata primului care ii iese in cale, si daca face asta, este o fata de moravuri usoare.
Baiatul trebuie s'o astepte pe fata pana cand ea se simte pregatita si isi doreste sa faca acest lucru.

| Agentulx a răspuns:

Daca o iubesc si stiu ca ma iubeste si ea o astept sa fie pregatita.

| Ajna a răspuns:

Daca o iubesti o vei astepta, daca nu, incearca la altele mai dispuse!
Mai degraba ar trebui sa o respecti! O intrebare pentru. baieti: va plac fetele care sunt dispuse dupa cateva ore/zile, sau cele care se respecta si vor sa traiasca acele clipe de dragoste(singurele fete care va vor satisface cu adevarat si vor fi si ele satisfacute!)? Apropo: am uitat de aceia care nu vor decat sa se "usureze"...

| DragonRO a răspuns:

Te ia de prost. Sau pote se teme de ****

| vulturas a răspuns:

Frate mie cand mi-a zis prietena sa luam o pauza s-a dus cu altullaughingdar inca pastrez leg cu ea ca prieteni deci nu vrea cu tine si are pe altul, bafta, paraseste-o... Faci ce vrei este viata ta

| oOAndreyOo a răspuns:

Frate v-ati ani aveti in primul rand?
si o sa folosesc si eu acel "poate" ca fata nu a facut niciodata
de prost nu cred ca are cum sa te ia
te rog zi cati ani aveti

| dannydanutzdaniel a răspuns:

Asa imi zice si mie frate..si ma iubeste cu adevarat dar ii este frica ce vrei...mai asteapt-o putin si ii zici ca nu mai poti sa o mai astepti si te duci la alta sa vezi ca o sa vrea laughing