| Elide a întrebat:

Băieți,de ce fugiti de fetele cuminti si timide? Mi se intampla des sa ma intalnesc cu baieti care ma intreaba daca am facut-o pana acum si atunci cand spun nu se uita ciudat si parca sunt opriți de ceva sa se implice într-o relatie.

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

A mia oara, hai sa nu generalizam.
Ti se intampla deoarece, cand le spui ca n-ai mai facut-o, se gandesc ca te lasi foarte greu asa ca nu merita sa-si piarda timpul. Sunt altele care nu necesita multa bataie de cap.
Generalizarilea astea nu-ti fac bine, daca-ti impui ca asa sunt toti barbatii, tu o sa ai de suferit.

| Elide explică (pentru Plato):

Nu generalizez dar nu stiu. unul mi-a zis ca sunt diferita de toate cu care a fost

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elide):

Esti diferita de alte fete. In comparatie cu alte fete care se trag in carici de la 14 ani, e de apreciat. In fine, de apreciat pentru un barbat ca mine. Eu nu te consider ciudata.

Si mie mi-au spus multe fete ca sunt "diferit de alti baieti" pentru ca, dupa 7 luni de relatie nici macar nu adusesem in discutie subiectul "sex". Acum depinde de caracterul fiecaruia. Eu unul, niciodata nu m-am bagat in relatii numai pentru SEX. Acesta sunt eu si nimeni nu ma va schimba vreodata. O relatie nu se bazeaza numai pe sex.

37 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu fug baietii de fete de genu, doar ca le vor dupa o anumita varsta, majoritatea baietilor au o perioada "de tinerete" ca sa zic asa cand vad sa experimente foarte mult, nu vor sa se implice in ceva serios, vor doar sa "cunoasca teritoriul" si iti dai seama ca in astfel de momente nu-si doresc o tipa care vrea o relatie serioasa, care vrea sa fie doar un barbat etc. Dar dupa ce se satura de experimentat simt nevoia sa se stabilizeze, si ala e momentu cand si aleg fete ca tine.

| Elide explică (pentru Adry05):

Da,inteleg dar acesta ultimul a stat cu multe fete si majoritatea l.au înșelat..si chiar imi spunea ca vrea ceva serios

| Adry05 a răspuns (pentru Elide):

Atunci poate doar n-ati fost comaptibili

| Violleta2022 a răspuns:

Baietii nu fug deloc, doar ca voi fetele timide, va ascundeti in casa si de aceea nu au cum sa va gaseasca.
Asta este o generalizare prosteasca.

| NLS a răspuns:

Ce varsta au respectivii?
Aia nu sunt baieti (sau barbati), si fac bine ca se feresc.
Pentru ca altfel- intelept ar fi sa te feresti tu de unii ca ei.

Nu vor relatie, pentru ca vor doar altceva, daca intelegi...

| Elide explică (pentru NLS):

Unul a avut 20 ani si celălat 21

| OrdanKarris a răspuns (pentru Elide):

De ce m-as implica cu tine intr-o relatie? Ce as avea eu de castigat intr-o relatie cu tine, eu fiind de 29 de ani? La ce ar trebui sa ma astept intr-o relatie cu tine? Care sunt avantajele mele intr-o relatie cu o virgina?

| Elide explică (pentru OrdanKarris):

Eu am niste principii de viata dupa care ma ghidez.Si crede-mă, ca nu as sta cu unul care este cu 10 peste mine

| anonim_4396 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Eu am 28 ani si m-as baga intr-o relatie cu o fata virgina. O relatie nu se bazeaza numai pe SEX, dar se pare ca tu nu stii despre acest aspect.
Retine ca femeia poate fi iubita ta, dar niciodata jucaria ta.

| OrdanKarris a răspuns (pentru anonim_4396):

Povesti. Iti arat cel putin 2 femei care au ales sa fie jucarii pentru mine. Intotdeauna exista femei jucarii pentru anumiti barbati, dar se pare ca tu nu stii acest aspect. happy O relatie nu se bazeaza doar pe sex, dar daca nu se bazeaza pe sex, aia nu-i relatie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Esti vai de capul tau. Nici nu ma mai complic sa iti explic. Tu esti doar obsedat de sex si mai du-te dracului de aici.

| OrdanKarris a răspuns (pentru anonim_4396):

Faptul ca esti reprimat sexual nu ma face pe mine obsedat de sex. happy Just saying.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Elide):

Eu ziceam altceva. Daca unul ca mine la 29 de ani cauta actiune, ce te face sa crezi ca niste baieti de 20, respectiv 21 de ani ar cauta o relatie serioasa, plictisitoare, insipida si frustranta, fara sex cu o virgina declarata? Fi virgina cat doresti, e dreptul tau, dar nu mai avea pretentie la relatie serioasa cu nimeni. Nu cauta sa frustrezi oameni ca ai tu chef sa fi virgina. Cand te hotarasti sa scapi de virginitate atunci cauta relatie. Pana atunci stai in banca ta. Trebuie un soi de nesimtire aparte sa pretinzi relatie serioasa dar sa reprimi sexual fix omul care e dispus sa-ti ofere relatie serioasa. Nesimtirea ta atinge cote ireale. Tu realizezi cat de nesimtita esti? Nu cred ca realizezi.

| Elide explică (pentru OrdanKarris):

Nu-mi vine sa cred unde s-a ajuns din intrebarea mea..am spus eu ca nu o voi face?

Răspuns utilizator avertizat
| ForeverAlone97 a răspuns:

Da voi fetelor de ce fugiți de băieții cuminți și timizi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cuminți" Pentru ca sunt plictisitoare.
"Timide" Asta e cel mai de jos nivel posibil. Daca tu singur te subapreciezi, de ce nu ar face si ceilalți la fel?
Nu mai știu exact ce vârsta ai, dar oricum, peste 18, dacă ești virgina ceva nu e bine la tine.Si nu virginitatea in sine e problema.N-ar fi nimic dacă ai fi o tipa sexy si increzatoare care vrea sa devină măicuța.Dar nu ești.Nu vrei sa fii virgina, nu e alegerea ta, e doar un fapt cu care te resemnezi si căruia vrei sa-i găsești o scuza.Nu funcționează asa.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat, sau cel putin mie nu-mi inspira neaparat una care vrea dar nu poate. Pe unele chiar se citeste ca nu vor face pasi repezi spre a se darui. Ma rog, a face sex, ca nu-ti place expresia "a se darui". Acest lucru ii poate respinge pe unii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Am citit "a se dărui" si voiam sa-ți scriu iar ca nu e vorba de niciun cadou, dar te-ai corectat singur happy
Si de ce anume nu vor face pași repezi? Ca sunt timide? Defect.Sunt religioase(exagerat de mult)? Defect.Văd sexul doar ca pe o recompensa pentru bărbat si se gândesc sa e cel mai de preț lucru pe care îl pot "oferi"? Mare, mare defect.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca sunt timide? Nu e vina lor si nu e un impediment major.
Ca sunt religioase? E urat sa zici ca e un defect, chiar daca tu nu esti ar trebui sa le respecti alegerea.
Ca vad sexul ca o recompensa? Da, intr-adevar, e un defect.
Dar poate nu fac pasi repezi pentru ca, la fel ca mine si cu siguranta si altii, vad in sex ceva mai mult decat strict placerea carnala sau cum vrei sa-i zici. Considera asta ceva special, asa ca au nevoie de o persoana speciala, iar increderea se castiga greu, in timp.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Nu e un impediment major? Cand e tăcută,nu spune nimic,nu scrie niciodată ea prima,e retrasa, chiar nu e un impediment pentru tine?
Sunt si nu e un defect in sine, fanatismul e, exagerările.
Au nevoie de ceva special pentru ca li se induce ideea ca e ceva special.Totul ține de modul in care sunt crescute si ce "principii"le sunt băgate cu forța pe gât.Daca sunt suficient de inteligente,o sa-si trieze ele principiile si n-o sa se lase influențate din exterior. Daca vor decide ca virginitatea e ceva de preț pentru ele, treaba lor, atat timp cât e o alegere si nu o consecință. Daca nu, se vor conforma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate au fost unele awkward moments. De regula poate si tu ii faci sa fugã de tine, trebuie sa-i faci sa se simta bine cat de cat cu tine, sa fi mai deschisa, receptiva. Indiferent cum si unde conversationati.
Tare usor e sa faci o persoana sa se simta naspa pentru cine e.

| Eduard196 a răspuns:

Eu m-as feri de una virgina pentru ca momentan vreau relatie mai mult pentru sex si nu pentru casatorie. Iar pentru sex vreau una care nu mai e virgina. Iar pentru casatorie as vrea ca ea sa fie virgina.

| Gaby212 a răspuns (pentru Eduard196):

**** mea de idiot ea vrei sa fie fresh dar tu sa fii desigilat?! Daca fata are aceleasi pretentii si de la tine ai sa mori singur sau legat de o curva de a ta.

| Eduard196 a răspuns (pentru Gaby212):

Asa este happy

| Cristian87654321 a răspuns (pentru Eduard196):

Esti naiv sa vrei pentru casatorie una virgina. Riscul sa ti-o iei in barba si sa esueze totul e maxim. Tu crezi ca aia virgina are experienta ce inseamna sa construiasca si intretina o relatie pe termen lung? Daramite casatorie! Faptul ca e virgina nu zice decat ca e fata serioasa si cu capul pe umeri, cel mult. Dar poate sa fie orgolioasa, egoista, sa nu lase de la ea, pur si simplu not even girlfriend material!
Iar de cele mai multe ori oamenii au nevoie de cel putin 1-2 relatii ca sa invete, sa creasca si sa fie pregatiti pentru ce inseamna casatorie.
Eu am avut numai relatii de lunga durata, ani si ani de zile,... toate virgine fara sa le caut si regret acest lucru.
Plus ca fiind virgine, nu vor avea niciodata termen de comparatie si cel mai probabil nu te vor aprecia dpdv sexual precum meriti, la adevarata ta valoare! Si f probabil sa nici nu aiba libidoul prea ridicat... deci posibil mai nesatisfacator sexulwinking

| Eduard196 a răspuns (pentru Cristian87654321):

Iar dacă cunoaște alții înaintea ta s-ar putea sa nu stea cu tine că nu îi dai sex cum vrea ea, in timp ce una virgina dacă găsești și vrei sa ramai cu ea nu are cum sa te compare și felul tau de a o face e singurul pe care îl știe.

| Ivanescucristina a răspuns:

Majoritatea băieților/bărbaților nu se implică în relații serioase majoritatea vor relații pe beneficii nimic mai mult. de aia fug de fetele cuminți. happy

| Cristian87654321 a răspuns (pentru Ivanescucristina):

Poate pentru ca s-au saturat de proaste nesimtite cu nasul pe sus, arogante si infamfate care prefera sa joace jocuri manipulatoare pentru propria lor placere egocentrica, egoista, in loc sa fie sincere si sa joace cu cartile pe fata! Si normal ca nu mai vor sa auda barbatii de relatii serioase cand majoritatea fetelor/femeilor sunt fucked up si nici nu remarca barbat/baiat-ul lor ideal, si chiar si daca remarca si isi arata interesul deplin, joaca jocuri abuzive si cretine care distrug totul...
Femeile nu stiu sa aprecieze barbatii/baietii faini, nici macar pe aceia care conform ceea ce cauta ele, trasaturile de caracter, ar fi barbatii lor ideali.

| Elide explică (pentru Cristian87654321):

Probabil ca tu ai trecut prin relații de acest gen, da, intr-adevar sunt multe fete arogante si fitoase, dar nu sunt toate asa, nu ne mai baga in aceeași oala

| melodrama a răspuns:

Casatoreste-te cu un calugar.

| bbobo22 a răspuns:

Nu cred ca trebuie generalizezi. Nu este nimic rau ca esti o fata cuminte si timida. Cand vei intalni baiatul potrivit care sa te iubeasca si pe care sa-l iubesti, cu siguranta vei in invata in timp sa fii mai putin timida in compania lui. Nu ai de ce sa disperi sau sa te grabesti.

| Spiderul a răspuns:

Eu fug de fetele cuminți pentru că am pățit cu una. Fata aia cuminte s-a dus după unul mai golan și pierde vară. Nu mai fac aceeași greșeală deloc și să nu crezi că sunt vreun copil, am 23 de ani!

| aladin83 a răspuns:

Offf

| Cristian87654321 a răspuns:

Poate ca te uiti tu la baietii care nu trebuie. Sau poate ca baietii/barbatii aceia extraordinar de buni nu vor sa mai piarda timp "crescand o alta virgina" numai ca din cauza imaturitatii ei, a egoismului, orgoliilor ei, sa se duca dracu relatia si tot timpul, efortul, energia si sentimentele lor investite; toate pentru ca e lipsita de experienta in relatii si nu-i vor aprecia catusi de putin la adevarata lor valoare.
Coboara stafeta si pune-te pe maturizat si dobandit experienta in relatii cu baieti faini de nasul si experienta ta; nu e realist sa te astepti la vreun fat frumos cand tu n-ai inca de oferit prea multe dpdv al unei relatii de lunga durata.