| Elide a întrebat:

Băieți,va interesează starea materială a unei fete care va place?

17 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

De ce ar interesa pe cineva starea materială a unei fete care îl place? Ca să ce?

| SG1995 a răspuns:

Nu chiar, poate singurul aspect material ar fi sa aiba permis si masina, daca natura nu-mi permite sofat macar viitoarea mea sotie sa conduca, in schimb separe ca o tipa care are ureche muzica si stie sa canta ma incita enorm.

| Pool77 a răspuns:

Desigur, de ce?
Daca e mult mai bogata decat mine, e clara treaba si relatia n-ar merge. Cred ca sti si tu de ce.
Daca e mai saraca, la fel.
Sa luam un exemplu, am 20 de ani si peste un an doresc sa ma mut singur daca se poate cu partenera.
Daca ea nu este stabila financiar, nu am de unde sa scot bani pentru amandoi, intelegi?
Sau daca ies cu ea intr-o cafenea, daca n-are de unde-si plati consumatia, de unde sa am eu?
Hai ca mai platesti o data, de doua ori, dar dupa nota se imparte la jumate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce sa fac eu cu banii ei? Societatea ma preseaza pe mine nu pe ea sa fiu prostul care plateste mereu. Chestia asta te poate interesa totusi daca vrei sa faci un viitor cu o fata. Daca castiga 1000 de lei si tu de 6x mai mult, nu prea merge treaba. Desi cred ca sunt baieti care nu ar avea o problema nici cu asta.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu ar merge treaba?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Sa o luam asa. Tu castigi un milion, ea 6. Pfff rolling on the floor, sa fim seriosi. Ce femeie ar sta cu un barbat de genul. Asa ca punem invers ( tot sunt facut misogin, sa ma comport ca atare, nu? ). TU castigi 6, ea 1. Puneti banii la comun. Dar parca strambi din bot cand tu iti cumperi un bax de bere si ea o geanta de la Gucci. Desi tu esti ala care castiga mai mult. Am citit despre chestia asta si chiar am intalnit un cuplu de genul care nu a durut mai mult de un an. Desigur, ce am citit si acel singur caz nu inseamna majoritatea, nu inseamna nici macar mult. Dar te pune pe ganduri.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ai dreptate la faza cu 1-6 și 6-1. Dacă el câștigă 6 și ea 1, nu e nicio problemă. Dar dacă e invers, nu mai stă nimeni cu tine. (sau aproape nimeni).
Si da, ar fi aiurea, dar asta doar dacă nu v-ar ajunge banii. Dacă tu faci 3000 de euro și ea 1000, nu cred că ar mai conta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu starea nu mã intereseazã, dar vãd multe fete care se imbracã cu haine scumpe si se intretin pe bani multi, probabil vor sã emane o valoare foarte mare. Nici alea nu mã impresioneazã, ba chiar mã dezgustã.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Da, poate o ajut cu ceva.

| Romanul86 a răspuns:

Nu! În general pe bărbați nu-i interesează chestia aceasta, eventual pe părinții acestora dacă ei sunt bogați.

| Eduard196 a răspuns:

Nu are nici cea mai mica importanta

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Pe mine nu ma intereseaza stare financiara, ma intereseaza doar sa tina la mine si sa ma placa asa cum.sunt

| octa2021 a răspuns:

Îi un sentiment reciproc si nediscutabil in multe situatii

| Ether a răspuns:

Te intereseaza doar atunci cand e vorba de divort, iar tu ai fost prostu care a cotizat si ea cea care iti ia jumatate. Te intereseaza atunci cand te saturi ca sa fi doar tu cel care pune bani pentru orice, iar ia reactioneaza ca si cum totul i se cuvine. Daca doar iti place de ea, nu te intereseaza starea materiala. Sper ca ai inteles. happy

| Randomuser2000 a răspuns:

Da, starea materiala e importanta, sa fie fasul intact

| Caine1122 a răspuns:

Toti zic ca nu, dar sa o luam invers peste 50% din fete sunt interesate de starea materiala a noastra dc sa nu ne intereseze si pe noi de ce au ele. O relatie stabila nu inseamna sa platesti numai tu orice trebuie sa aiba bun simt si sa isi dea seama ca mai e si randu ei la plata, fara a exista discutii de genu mergem da platesti tu. Normal ca trebuie sa aiba o stare materiala buna odata ce si tu ai, si nu prea cred ca cineva ar avea o relatie serioasa cu vreuna luata de la tara din 2 camere de la tataie si de la mamaie apoi sa divortati si sa realizezi ca esti un dobitoc.

| BlanaosFrateeee a răspuns:

Pai daca n-are bani cum ar trebui sa ma intretina pe mine, un barbat adevarat care isi vede de treaba cu meciurile si berile cu baietii. De ce crezi ca se baga un tip pe femei, sa aiba sponsorizare, sa nu mai munceasca si sa fie si buna la pat. Fara bani nu faci nimic