| anonim_4396 a întrebat:

Băieți, voi preferați mai mult complimentele de la colegi sau colege?
În rarele ocazii când primesc vreun compliment, efectul este înzecit atunci când vine de la o fată. Mă refer la cele care îmi laudă știința de carte și capacitatea de a purta discuții intelectuale.
Efectiv când o fată face o remarcă pozitivă colegială simt cum îmi crește inima în mine, roșesc și uneori simt că mă topesc. Consider că dacă ea a remarcat ceva la mine (doar ca prietenă), înseamnă că nu totul este pierdut atunci când vine vorba de atragerea unei ființe de sex opus.
Vă dați seama că efectul este cu atât mai pronunțat, cu cât eu și respectiva tipă ne cunoaștem mai puțin.
Deși am cunoștiință de unele tehnici prin care le pot face interesate să îmi dea o șansă, adică să fie curioase și să își dorească să investească timp în interacțiunea cu mine, îmi este prea frică să le aplic.

1 răspuns:
| Cristiana_Daniela_1999 a răspuns:

Fii tu! Fata potrivita o sa apara nu ai de ce sa iti faci probleme si nu grabi nimic...