| anonim_4396 a întrebat:

Barbati/baieti, ce parere aveti despre femeile/fetele care fac/va fac sex oral?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Pai cum adica ce parere? Cu sotul si derivatele e totul ok. Parere proasta am despre cele care fac cu oricine si toata lumea, indiferent daca oral sau alta forma.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Fata a intrebat despre sexul oral nu despre daca ai o aventura cu o fata

| Jeonghyeo a răspuns (pentru Plato):

Derivatele ca derivatele da cu integrala ce faci?!@''()[]صضثقصثلز

23 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E ceva normal. Diferentele senzoriale complexe vin din gradul ei de experienta, pasiune si motivatie.
Fata de unul simte ceva si o face cumva, fata de altul simte altceva si face altcumva - daca stie!
E o etapa, o scoala, care se invata, ca orice altceva. Evident ca cele care fac sunt mult mai apreciate decat mironositele care nu, sau fac doar cu lumina stinsa, sau cele care fac doar sa nu fie neapreciate, sau fac doar pentru ca stiu ce lui ii place.
Trebuie sa fie placut bilateral, altfel e aiurea. Sunt multe aspecte si nuante la acest capitol.
Multe incep ele cu asta, fie din mare placere de a o face, fie ca vor sa guste si apoi stiu ca daca e golit rezista mai mult, fie stiu ca daca fac, ausanse mari sa primeasca si ele, etc.

| RAY a răspuns:

Nu stiu,legat de sexul oral, omul si cimpanzeul bonobo il practica, desi e semn ca il practicam de mult timp nu e ceva nou, modern cum spun uni, stramosi nostri faceau sex oral

| Frank51 a răspuns:

Regine!

| Holiday a răspuns:

Daca e facut de placere, o parere buna, daca e facut doar ca sa-mi faca mie placere, nu mai e asa buna parerea.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Ori n-ai inteles intrebarea, ori ai gresit ordinea.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Dezvolta. Ce n-ai inteles?

Ideea e ca o femeie careia ii place sa faca/primeasca sex oral cand intretine relatii sexuale e de apreciat, una care face doar ca sa-i faca pe plac partenerului e de evitat.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

De ce? Din moment ce face ceva doar pentru partener, desi ei nu-i face placere, e un lucru de apreciat. Face ceva exclusiv pentru el, il pune inaintea propriei persoane, ce e gresit? Dimpotriva, asta e de apreciat. Daca e si placerea ei, nu mai e nimic de apreciat, o face pentru ea si atat. Nu zic ca e de acuzat, dar sub nicio forma de apreciat. E neutru. Nu-ti inteleg logica, de ce ai aprecia un gest egoist si ai evita un gest altruist?

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Pentru ca in momentul cand nu face ceva cu placere, ci doar din obligatie, nu il va face la fel de bine, va evita uneori raporturile sexuale ca sa nu trebuiasca sa faca ce nu-i place, va face tot posibilul sa treaca cat mai repede peste asta, etc, etc iar astea scad calitatea actului sexual si de aici calitatea convietuirii.
In plus, ce naiba placere ai avea tu cand stii ca femeia face un lucru care ii displace? Nu asta e ideea, mai ales in ce priveste sexul. Daca placerea nu e de ambele parti, calitatea, frecventa, implicarea, scad drastic.
Din cauza asta sunt de evitat femeile care o fac de mila si de sila. Chiar mai mult decat cele care refuza categoric. Macar cu astea stii de la inceput cum sta treaba si actionezi ca atare. Cu celelalte constati asta mai tarziu, uneori orbit de "dragoste", prea tarziu...si de aici problemele.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Nu zice nicaieri ca eu as stii ca ii displace. In rest, orice act de altruism e de apreciat, cred eu. Strict din punctul asta de vedere, al sacrificiului, nu e vorba de functionalitatea relatiei sau alte lucruri.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Tu poate nu stii, dar un barbat care a trecut prin patul mai multor femei isi va da seama imediat cum stau lucrurile si va aprecia situatia corect. Repet, daca nu e lovit in freza intai de "dragoste", ca atunci mai poate da gres o perioada.

| Hammurabi a răspuns:

N-am înțeles întrebarea.
Forțat sau cu voia mea?

Dacă îi place și ei, nu sunt de acord.
Pentru că e un gest egoist. Așa a zis @Plato.

Da' tot n-am înțeles.
Dacă ea îmi face oral și ei nu-i place, doar se sacrifică pentru mine.
Eu ce sunt atunci? Altruist? laughing
A dracu' filozofia asta.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Hammurabi):

Bă m-ați băgat în ceață... Ori vă place ori nu vă place rolling on the floor)

| Hammurabi a răspuns (pentru Alexuţ02):

Nu mai știu man. Mie îmi plăcea.
Dar cu tot ce scriu ăștia pe-aici... deja sunt confuz.
laughing

| RAY a răspuns (pentru Alexuţ02):

Suntem de fapt violati

| Alexuţ02 a răspuns (pentru RAY):

Femeile sunt prădătorii! Fugiți.

| RAY a răspuns (pentru Alexuţ02):

Clar,eu de asta locuiesc in peștera muieri de câțiva ani, bine ca am conexiune la net

| Alexuţ02 a răspuns (pentru RAY):

Cumpăr peșteră

| Endoryus a răspuns:

Intr-o relatie e ca in razboi. Totul e permis.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici o parere.Nu stiu, nu cunosc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor mor.

| Fga_Geani_1968 a răspuns:

Preferatele mele