| MadHatter a întrebat:

Bunã. Am o problemã, mi-a intarziat ciclul 7 zile. Am dureri abdominale si simptome cum ca vine si totusi intarzie sa apara. Mentionez ca am un ciclu regulat singura data cand mi-a intarziat a fost anul trecut cateva zile insa niciodata nu atat de mult. Ultimul contact sexual l-am avut pe data de 1 iulie, iar ultimul ciclu in iunie intre 14-22-22-23. Am facut 2 teste de sarcina unul in a 3a zi de intarziere si unul astazi dimineata in a 7a zi ( test ultrasensibil) ambele negative. Mentionez de asemenea ca nu am simptome de sarcina absolut deloc. Exista totusi posibilitatea sa fiu insarcinata? Acum 2-3 zile am avut dureri abdominale in zona ovarelor foarte puternice, de asemenea ne-am protejat la toate contactele sexuale. Astept pareri, ma gandesc sa merg la ginecolog daca mai intarzie inca o saptamana deoarece eu tind sa cred ca e mai mult o problema medicala decat sarcina.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu ai cum sa fi insarcinata.

| MiruD a răspuns:

Nu esti însărcinată.
Să nu ai vreo infecție ceva, nu stiu ce sa zic. Ar fi bine sa mergi la un medic sa vezi ce zice. Nu este de ignorat. Mai ales că ai zis ca simptome de menstruatie ai.