| ray_1368 a întrebat:

Bun... daca un baiat elimina lichid preejaculator dupa eliminare se poate intretine contact sexual fara prezervativ? sau este posibil sa apara sarcina?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lichidul preejaculator lubrifiaza penisul pe toata durata erectiei. Fara el, penetrarea este imposibila. Asa ca da, exista risc de sarcina daca nu folositi prezervativ.

greece12
| greece12 a răspuns:

Ray,lichidul preejaculator nu il elimini si gata,el curge tot timpul cat timp esti excitat, fie faci sex, fie nu...si contine spermatozoizi foarte vioi!
In concluzie, pune-ti amaratul ala de prezervativ si scapi de chin!

| Zady a răspuns:

Este al dracu de posibil sa apara sarcina,pentru ca in primul rand acela contine sperma, in al treilea rand nu il secreta pe tot odata ci putin treptatin al treilea rand s-ar putea sa nu il stearga cum trebuie, deci sunt destule motive sa apara o sarcina