| Anonima2335 a întrebat:

Bun, sa incep cu inceputul... asta e mai mult o descarcare ...acum 11 luni am cunoscut un baiat, aveam momente frumoase, unele nasoale cu despartiri, tradari etc, ma rog, sa zicem ca dupa o pauza de o vara am inceput din nou sa ne vedem. Totul bine si frumos pana din nou a reinceput sa imi ceara sex. Pana acum nu il bagam in seama si ii ziceam ca nu e timpul si asa mai departe. Saptamana asta tot a tras de mine sa merg azi la el, cumparase prezervative, tot. Eu evident ca nu am vrut sa merg, aseara avand o discutie mai serioasa in care el m-a facut copil de 5 ani etc. Sa zicem ca pana azi mi-a trecut supararea de aseara si ne-am vazut. El a tras de mine tot drumul sa merg la el si din astea, dar eu ii ziceam sa inceteze si etc, la un moment dat el a mers mai in fata ca s-a intalnit cu niste prieteni de ai lui, eu ramanand in spate si el crezand ca, cu atitudinea asta rezolva ceva. Dupa ce au luat-o prietenii aia ai lui in partea opusa unde trebuia eu sa merg, el a venit dupa mine si a reinceput sa ma bage in seama, eu evident eram suparata si ii ziceam sa ma lase in pace ca nu merg nicaieri si asa mai departe. Pana la urma a venit cu mine pana in statia de tramvai si dupa a plecat spre casa lui. Pe drum am vb la telefon si tot incercam sa ne convingem unu pe altul, eu pe el sa vina in statie si el pe mine sa merg la el. Pana la urma am inchis ambii telefonul si intre timp am si urcat in tramvai. Dupa aproximativ 5 minute de cand am inchis celalalt apel ma suna sa imi zica ca de fapt adevarul e ca doar si-a batut joc de mine si m-a mintit ca ma iubeste si etc doar sa merg la el. Ma simt extrem de nasol. Desi pe moment nu am fost afectata, dupa vreo 3h am inceput sa ma simt f afectata.
Stiu ca respectivul nu mai merita atentia mea, dar cum ar trebui sa procedez cand mai il vad? Credeti ca o sa ii para rau ca m-a pierdut, eu cred ca nu... ce sfaturi imi dati? **fara bataie de joc pls**

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai uite ca e asa cum a spus el.
Si eu am dat peste oameni din astea in decursul vieti mele si am luat-o ca atare. Daca a vrut sa isi bata joc de tine si nu te-a iubit nu mai are de ce sa iti pese.Cred ca te-ai putea simti mai bine daca i-ai spune printr-un sms tot ce crezi tu despre asta si ca te bucuri ca nu ai pus botul la varaja lui si sa nu il mai cauti sau sa ii mai dai importanta.

| Plato a răspuns:

Normal ca nu-i pare rau, ti-a zis-o sincer. Iti zic si eu sincer ca asta meriti daca umbli dupa badboy. Cand iti vine mintea la cap si cauti pe cineva inteligent poate nu mai suferi.

| Necunoscut112 a răspuns:

Ultima ta grijă ar trebui să fie dacă o să regrete el sau nu ca te-a pierdut. In primul rând, el pentru tine nu trebuie să mai existe din momentul in care ti-a zis ce ti-a zis, indiferent de ce spune ulterior, in al doilea rand, nu e nimeni de neinlocuit, asa că va trece peste destul de uşor, mai ales ca nu ati avut cine stie ce relatie.

| Alexuţ02 a răspuns:

Te-a vrut doar pentru "acasă la el", ai înţeles ideea..adică sunt semne vizibile că aşa a fost, scuză-mă că-ţi zic, sunt şi eu tot băiat dar persoanele de genul nu merită nimic bun în viaţa asta, data viitoare să nu ţi se mai facă milă de el, să nu te mai împaci cu el şi să nu mai fi naivă, nu eşti jucăria nimănui, poate între timp sunt alţi băieţi care vor să fie cu tine şi ar da orice să te facă fericită iar tu stai după un fătălău care visează doar nopţi şi zile pline de sex.

Nu contează dacă-i pare rău că te-a pierdut sau nu, tu trebuie să mergi mai departe şi să te împaci cu ideea că a fost doar unu ca restul de "seama" lui, care vor doar un singur lucru, pe el îl durea undeva de sentimentele tale.

Nu mai băga în seamă persoane ca el, blochează-l peste tot şi îţi spun eu de pe acum că poate, cine ştie o să vrea să vă împăcaţi, NU, NU-I MAI DAI UNBLOCK ŞI TRECI PESTE, fă-ţi alt iubit şi uită această persoană josnică, comportă-te ca şi cum nu ar exista şi nu-i da de înţeles când sunteţi faţă-n faţă că te-ar durea, trebuie să fi fericită şi cu zâmbetul pe buze.

Numai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| gabriielaaa a răspuns:

Nu ii va parea rău dar îți părea tie rău de credeai si făceai după el. Găseste cât de rău te simțeai de apuca să primească ce vrea si apoi radea de tine si se laudă la toți. Sincer fii mândră de tine el e frustat ca na reusit.

| Atlas33 a răspuns:

Incearca sa te confunda, s-ar putea foarte bine sa te iubeasca, si-apoi e normal sa te doreasca in asa fel incat sa-si piarda cumpatul uneori. Faptul ca ai fost ferma si l-ai refuzat l-a facut sa se simta mic si nimic in fata ta, motiv pentru care disimuleaza o stare de indiferenta, cum ca nu prea contezi pentru el si ca doar a vrut sa ti-o traga..nu este adevarat.Aici este vorba de orgoliul sau de mascul si dorinta de a parea barbat inaintea prietenilor, dar nu confunda asta cu dsipretul lui fata de tine. Daca ar avea curajul sa-si asume ceea ce simte cu adevarat ai ramane muta de uimire, faptul ca ti-a zis ca a vrut sa-si bata doar joc de tine, este o minciuna grosolana, doar pentru a nu-ti rade tu de el si de incapacitatea lui de a te avea.Niciodata nu spunem ceea ce simtim cu adevarat,,am vrut sa-mi bat joc de tine,te-am mintit ca te iubesc,,--a vrut sa-ti spuna ca te iubeste si te doreste enorm, doar ca uneori a fi umil poate fi confundat cu a fi slab, incapabil, ridicol, prost.Deci,vei vedea si te vei convinge, daca si tu il placi si ai ceva acolo in suflet pentru el, ajuta-l sa-si exprime ceea ce simte pentru tine cu adevarat.Nu trebuie sa faceti un concurs cum, care va fi mai incapatinat, mai rau mai al dracu.Toate copilariile astea sunt frunze,ramurele,certurile pot fichiar si crengi dar nu uita ca toate fac parte di acelasi pom,un pom al iubirii,si nu veti putea intelege niciodata fericirea daca nu veti trece mai intai prin suferintele astea,mari sau mici, vor face rau, vei plange chiar, si te vei gandi dar te vor ajuta sa cresti in iubire si sa intelegi, sa ierti si sa mergi mai departe.Cu drag.

| Pesmet1010 a răspuns:

A vrut sa te arda si atatwinking