| Panterra a întrebat:

1)vreau sa stiu ce poti alfa din carti? 2)si cum ar fi viata oamenilor fara carti? 3)si care este rolul cartii in evolutia umanitatii?

Răspuns Câştigător
| DeeaLoVe012 a răspuns:

Buna! 1)informati 2)grea 3)umanitatea nu poate trai cu multe lucruri sa zicem ca si cartea poate fii unul din acele lucruri.Noi oameni beneficem de carti ca si de viata :-o desfaci-o incepi-daca nu-ti place o lasi.Cartea e o scriere din care putem afla lucruri ce ne-ar putea da sfaturi de viata, informati utile etc.

| adryanushka a răspuns (pentru DeeaLoVe012):

Raspunsul e super mersi mult

2 răspunsuri:
| DragosMentol a răspuns:

Mah prin scurta mea trecere prin aceste foi prine cu inscriptii asezate frumos in randuri ce formeaza propozitii ce se citesc de la stanga la dreapta am aflat ca iti poti imbogatii cunostiintele, vocabularul, ai ce vorbi fiind documentat si destul de multe alte beneficii.Nu sunt fan pentru ca nu am timp de aceste manuscrise ce te introduc intr-o ceata si de scot din ea la finalul lor mult mai bine informat decat la inceput.

Oricum mi-am propus ca pe viitor (peste 10 -20 anilaughing ) sa ma apuc sa citesc si eu pentru ca voi avea foarte mult timp liber atunci.