| Stefan94 a întrebat:

acum 2 luni s-a despartit prietena mea de mine, nu stiu exact motivul (nu a fost oricum un motiv exact) problema este ca nu prea pot sa trec peste faptul ca ne-am despartit, o iubeam si inca o iubesc.
As dori sa ma impac cu ea dar sunt putin cam nesigur pe mine si nu vreau sa ma fac de ****.
Ma puteti ajuta? Sugestii, sfaturi, ceva?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde problema daca e grava sau e minora o poti rezolva depinde de tine.

| sofia_8041 a răspuns:

Pai nu prea ai de ales trebuie sa fi direct si sa-i spui ceea ce simti si ca vrei sa te impaci cu ea alta sansa nu ai. Poate ar fi totusi bine ca mai intai sa-i dai subtil de inteles ca sa vezi cum reactioneaza pentru "a nu te face de ras " in fata ei, cu toate ca dupa parerea mea atunci cand o persoana ii sincera si isi exprima sentimenbtele nu poate fi decat apreciata.
Dar revenind la subiect poate ar fi ok sa ii dai un mesaj cu ce mai faci sau sa o suni sa vezi cum reactioneaza si daca vrea sa vorbeasca cu tine ...ar fi dragut sa mergi pana la ea sau sa gasesti un loc in care sa-i dai un trandafir, e un gest foarte romantic pe care orice fata l-ar aprecia apoi invit-o intr-o seara la o plimbare in parc si spune-i ce simti.
Daca te refuza asta e... mai sunt fete pe lumea asta dar macar tu vei fi cu constiinta impacata ca ai facut tot ceea ce ti-a stat in putinta ca sa fi din nou cu ea.

| cuore a răspuns:

Daca te-ai purtat frumos cu ea-si a plecat, e o parvenita, daca ai facut vreo greseala sau te-ai purtat urat cu ea, iti meriti soarta.

| Stefan94 explică:

LOL,am precizat mai sus care e problema straight face omule tu chiar nu esti atent la ce citesti?

| flory_8014 a răspuns:

Pei Stefan, stii. dragoste cu forta sau cu sila nu se poate, daca ea in astea 2 luni nu a incercat sa reia leg cu tine inseamna ca nu a avut nimic serios pentru tine.trebuie sa iti pui ambitia, nu exista cuv ^nu pot^ tongue incearca sa fii cat mai indiferent fata de ea si incearca sa iti face alta prietena.toate in viata sunt trecatoarewinking bafta multa

| andreeaemi17 a răspuns:

Eu zic mai intai sa te asiguri ca ea in acest timp nu sia facut prieten
mai intai converseaza cu ea si deveniti prietenii apoi e treaba ta daca vrei sa faci urm pas sau sa mentii relatia la stadiul in care e deja
daca are prieten mai bine stai pe langa ea ca amic si incearca sa rastorni lucrurile iar cand va fi cutremur intre ei doi se va intoarce la tine

| Angy_2477 a răspuns:

Pai... vb ca ea si spune-i tot ce ai pe suflet. incearca sa afli care a fost motivu pentru' care s`a desp. de tine, si daca te mai yubeste. nu trebuie sa fi nesigur pe tine' daca o iubesti. Sper ca te-am ajutat`!winking Kuraj si bafta`! daca vrei sa mai vb`im add' ella_for. y0u_angella Pha`!wave