| anonim_4396 a întrebat:

acum 3 luni prietenul meu a vrut sa ne despartim( dupa 1 ani si 4 luni ) pentru ca "nu mai era ca la inceput" si "nu mai avea timp de o relatie", eu enervata de felul cum se comporta in ultima vreme am fost de acord si i-am spus ca nu vreau sa ramanem prieteni desi a insistat. ( de despartit de mine s-a mai despartit pe acelasi motiv de vreo 2 ori.). Eu nu am mai dat niciun semn, apoi a inceput sa ma caute, sa ma sune sa-mi spuna ca ii e dor de mine si ma iubeste apoi brusc nu mai dadea niciun semn. Iar eu l-am intrebat ce vrea de fapt: se schimba sau nu, si mi-a spus ca nu, ca nu mai are rost. Au trecut iar saptamani si apoi iar m-am trezit cu mesaje de la el, la unele raspundeam si apoi nu mai raspundea el. La scoala ne ignoram complet ( avem si prieteni comuni). Mi-a dat mesaj acum o saptamana de ziua mea la 12 noaptea.Prietenele imi spun ca mereu ma cauta cu privirea, dar doar atat. Eu sunt in regula, am multe activitati. dar lipseste ceva care m-ar face fericita. Ati trecut prin chestii de genul? Voi baietii, ce credeti din comportamentul lui? Ca pe mine ma face total confuza

6 răspunsuri:
| PisSsy a răspuns:

Te iubeste, dar ii de un orgoliu extrem. si pentru ca nu l-ai prea bagat in seama crede ca nu are rost sa se injoseasca, ai procedat bine, daca te vrea trebuie sa renunte la orgoliul ala si sa isi exprime sentimentele, sa-ti dovedeasca! Bravo tie! :* fundita? :-D

| YoCookieMonster a răspuns:

Chiar daca nu sunt baiat, baietii astia nu sunt de incredere! Eu momentan am fost intr-o relatie cu un coleg, dar ne-am despartit...Ma rog, nu asta este raspunsul la intrebarea ta.
Am trecut prin aceeasi situatie acum aproximativ 2 ani.Baietii se plictisesc de fata dupa o perioada de 1 an si... ceva.Ei vor sa aiba activitate sexuala,de aceea se plictisesc de o fata "cuminte" ca sa zic asa.Dar daca ti-ar fi cerut asta,trebuia sa te impui.
Oricum,situatia este in sinea ei confuza...El daca te iubea cu adevarat iti trimitea mereu mesaje sa va impacati,nu odata la catva timp da mesaje,si dupa parca intra in pamant.
Deci,pur si simplu ignora-lwinking
Nu este singurul baiat de pe fata planetei;]
Mai exista si alti baieti,de incredere, nu ca el, asa ca, nu-l baga in seama, si lasa-l in mama lui sa trimita mesaje pana ii ies creierii pe nashee hee

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Da! este ceea ce se cheama un excroc sentimental! ti-a prins slabiciunea si stie ca cedezi de fiecare data cand revine in viata ta! sta ce sta pana se plictiseste si se asigura ca inca il iubesti apoi iar dispare! cand vrea revine si tot asa!
nu mai permite comportamentul asta! fii radicala si rupe legaturile cu el pentru totdeauna! plus ca ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust!
gaseste-ti alt prieten, nu unul care vine si pleaca mereu exact ca o pasare calatoate! asta nu e viata frumoasa sau fericita!
succes! happy

Răspuns utilizator avertizat
| xVouge a răspuns:

Nu stie ce vrea, nici macar de la el. Eu zic sa lasi balta toata treaba asta. Nu esti jucaria lui. Vine la tine, pleaca, vine, pleaca. Da-l... Nu merita.
Arata-i ca tu stii ce vrei!