| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Acum 3 saptamani am făcut sex pentru prima data neprotejat, cu prietenul meu, eram virgina, dar si-a bagat-o de maxim 5 ori,cu pauza la fiecare introducere si nu a ejaculat in mine.Mi-a curs sange ca la orice fata virgina, am facut si urmatoarea zi, dar protejat si iar mi-a curs sange.Am avut sangerari o perioada scurta de timp, dar a trecut.De la ziua aceea cand am facut neprotejat pentru prima data, am facut numai protejat.Dar am scurgeri albe in fiecare zi, am avut si o infectie urinara(cistita) pe care am tratat-o cu medicamente recomandate de farmacist, dar acum sunt bine.In unele zile, dimineata, mai am stari de greata si vomit acid gastric, mai am si niste dureri in zona bazinului care sunt trecătoare.Imi fac mari griji in legatura cu ziua in care am facut neprotejat, exista riscul sa rămân insarcinata?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Atunci sunt perfect normale, mai abundente in anumite perioade ale lunii si mai putin abundente in altele!
Acest lucru seintampla tuturor femeilor!
Igiena este cheia! Spala-te dimineata si seara, cu apa calda si sapun, schimba chilotul si vei fii foarte bine.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai facut o mare prostie, ai avut infectie urinara trebuia sa mergi la medicul de familie sa te consulte sa i ti dea retetă, nu sa i ei tu pastile aiurea la recomandarea unor farmaciști care nu sunt medici, acum pentru acele scurgeri trebuie neaparat sa mergi la ginecolog, poti avea candida, asa ca nu te juca cu asa ceva si numai fă sex pana nu te consulta ginecologul si nu i ti va da tratament, ce varsta ai.

| Violleta2022 a răspuns:

Scurgerile vaginale sunt perfect normale la absolut toate femeile, ele fiind mai abundente in anumite perioade ale lunii si mai putin abundente in altele, dar fara miros.
Daca scurgerea vaginala are culoare galbena sau verzuie si miroase urat, inseamna ca ai fost infectata cu o boala cu transmitere sexuala.

Infectiile urinare si vaginale sunt generate de anumite boli cu transmitere sexuala si la tine a fost clar ca te-ai infectat avand sex neprotejat, unde s-a produs si sangerarea de la ruperea himenului, deci infectia a intrat direct in sange.
Urgent la ginecolog si fa-ti toate teste de boli cu transmitere sexuala!

Ti-as recomanda si un test de sarcina, daca au trecut 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| suziii400 a răspuns (pentru Violleta2022):

Scurgerile sunt albe, uneori transparente si fara miros...nu cred ca ar fi vorba de vreo boala cu transmitere sexuala?‍♀️

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru suziii400):

Atunci sunt perfect normale, mai abundente in anumite perioade ale lunii si mai putin abundente in altele!
Acest lucru seintampla tuturor femeilor!
Igiena este cheia! Spala-te dimineata si seara, cu apa calda si sapun, schimba chilotul si vei fii foarte bine.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu a ejaculat în tine, nu exista risc de sarcina.

| Lizuca1234 a răspuns:

Nu cred ca exista șanse. Însă ai o infecție urinara, de aceea te doare burta. Trebuie tratata, dar de către un doctor, în urma unei analize a secreției vaginale și a unei uroculturi.