| Lovemebabybee a întrebat:

Bunahappy

Acum 4 saptamani am cunoscut un baiat,vorbim pe mess in fiecare zi, la inceput i-a placut de mine iar acum mi-a zis ca nu mai simte nimic.A spus ca daca am fi impreuna am strica prietenia si ca sunt importanta pentru el si nu vrea sa ma piarda.Mi-a mai spus toata situatia cu familia lui...
Cand ne vedem se uita numai la mine si imi zambeste si asa.
Pe mess cand ma vede online intra pe mine si uneori daca nu e pe mess imi da sms.
Nu stiu ce sa cred, cum sa ma comport cu el? Sa fac putin pe indiferenta? Sa ii spun sa nu mai fim prieteni...chiar nu stiu.
Toti prietenii mei mi-au spus ca dupa cum vorbim ii cam place de mine. Chiar as vrea sa am o relatie cu el, doar ca nu stiu cum sa ii atrag atentia si sa il fac sa ma doreasca...
Va rog, o parere un sfat ceva...

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E confuz. Sincer? Sau vrei să auzi ce-ti place? Sincer, eu cred că nu esti persoana care o căuta el, nu esti ceea ce spera el! In urma discutiilor dintre voi, a vzut ca nu sunteti compatibili. Faptul ca ti-a spus că nu vrea sa fiti impreuna că, chipurile, ati strica prietenia, e un fel elegant de a te refuza categoric! SMS-urile sunt un fel de pansament, nu stiu daca pentru el, ori pentru tine, dar...o să inceteze cu ele, cand te astepti mai putin. Nu o să meargă. Când iubesti, cauti prezenta celui iubit nonstop, nu-l eviti si nu-i spui cuvinte gen..rămanem doar prieteni, nimic mai mult. Apropo, lumea e plină de băieti frumosi, trebuie să alegi pe cel potrivit.

| LostInBubble a răspuns:

Fa apropouri.
Sau spune-i ca il vezi diferit, tii la el mai mult decat la un prieten.