| Thesimplecat a întrebat:

Acum 5 luni iubitul meu s-a despartit de mine. Dupa vreo saptamana a incercat sa se intoarca la mine dar l-am refuzat de 2 ori. A intrat imediat intr-o relatie cu c..va clasei dar relatia a durat 4 zile si el i-a spus prietenului lui ca a fost doar o gluma. De atunci nu am mai vorbit aproape deloc. Doar el imi mai trimitea mesaj sa iesim in oras cu gasca.
Faza e ca acum a inceput sa imi dea like la orice postez iar pana acum nici nu intra pe Instagram. Am postat ceva iar dupa cateva minute mi- a dat like si comment. Nici cand eram impreuna nu imi urmarea postarile. Urmeaza sa ne intalnim la o zi de nastere si nu stiu cum sa ma comport cu el sau asa...nu vreau sa ne impacam dar as vrea sa il fac sa ma regrete deoarece dupa ce l-am refuzat s-a comportat foarte urat cu mine.
Sper ca ma puteti ajuta sau explica situatia! Ofer funda multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca s-a despartit o data de tine, se va desparti si a 2-a oara si tot asa.Eu nu inteleg,daca tu nu-l mai vrei inapoi de ce-l mai tii pe Facebook si inca iti mai place cum iti da like-uri si comentarii? Eu stiu ca daca vrei sa faci pe cineva sa regrete ca s-a purtat urat cu tine, ii dai block, sters, adio, si gata.Dar se vede ca inca nu esti decisa ce sa faci cu el inca, sa il parasesti total sau sa-l mai tii langa tine.Decizia iti apartine.Succes!

4 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă l-ai refuzat, cum ai fi vrut să se poarte? Na, frumos şi inteligent din partea lui era să te ignore total după. Când vă întâlniţi trebuie să te comporţi civilizat, îl saluţi şi cam atât, dacă într-adevăr nu vrei să vă împăcaţi.

| Thesimplecat explică (pentru Necunoscut112):

Nu.vreau sa il fac sa ma regrete

| Ralukafay a răspuns:

Comportamentul lui este justificat si cred ca el regreta deja pentru ce a facut, nu il face si tu mai mult sa regrete, da-i o sansa.Trimitandu-ti mesaje, dandu-ti like si comment la postari incearca sa iti atraga atentia.La acea zi de nastere, comporta-te normal cu el, discutati si impacati-va, nu merita ceva rau baiatul ala.

Răspuns utilizator avertizat