| adina_6125 a întrebat:

acum 5 zile am cunoscut un baiat foarte de treaba cu care ma inteleg foarte bine. el a fost cu 2 colege de clasa de ale mele si cand neam cunoscut era cu o alta prietena de-a mea. s-au despartit si acum nu are pe nimeni. ele spun despre el ca e un mincinos si ca se joaca cu toate fetele, dar eu chiar daca il cunosc de putin timp simt ca nu e asa de rau cum zice lumea.chiar el mi-a spus ca chiar daca lumea il crede un mincions el nu e asa si ca daca vreru sa vorbesc cu cineva despre orice ca am incredere in el. intr-o seara eram la cea mai buna prietena a mea(care nu a fost cu el) si i-am povestit totul despre el(ea nu il prea cunoste). i-am spus ca nu stiu ce simt pentru el si vreau sa stiu daca el tine la mine mai mult decat ca pe o prietena(el mi-a spus ca tine la mine foarte mult ca prietena) si atunci ea mi-a spus sa il intreb daca ma place. l-am intrebat si mi-a spus ca nu stie ce simte pentru mine ca iubita si ca o sa se mai gandeasca si el m-a intrebat daca eu il plac si nu i-am raspuns pentru ca nu stiam ce sa ii spun(nu s-a suparat pentru ca nu i-am spus nimic cand m-a intrebat). ieri am iesit afara cu el si cu niste prieteni si ma tot lua in brate, ma gadila, ma tinea de mana ...etc. si un baiat mi-a spus cand el nu era de fata ca eu spus lui ca sta cu mine(noi am spus toata ziua la toti care o intrebat ca nu suntem impreuna) si apoi l-am intrebat daca e adevarat si mi-a spus ca nu. si dupa aceea stateam pe banca unul langa altul si l-am luat de mana si s-a uitat la mine, a zmabit, a spus mhh si sia tras mana. cand a plecat m-a luat in brate ma pupat pe obraz; si eu la gel. l-am intrebat ca de ce sia tras mana si mi-a spus ca nu era nimic pur si simplu era somnoros si plectisit. l-am crezut pentru chiar asa era si chiar il cred. astazi am aflat ca sta cu o fata dar nu ii place de ea si nici ei de el. si cand ne-am intalnit si l-am intrebat daca e adevarat o spus ca da. o inceput sa ma ia de mana sa ma tina in brate si prietenele lu iubita lui neo vazut si eu zis ei si o iesit mare scandal. am vb cu prietena mea cea mai buna si ea mi-a spus sa nu il bag in seama o vreme si sa vad cum reactioneaza, dar un alt prieten de-al meu(care e iubitul la cea mai buna prietena a mea) mi-a spus ca sa incerc sa il cuceresc si chiar sa incerc sa il sarut. acum nu stiu c sa fac. am primit doau sfaturi total diferite. cred ca ar trebui ca pentru inceput sa nu il bag in seama( pana se desparte de fata asta) si sa vad cum reactioneaza si dupa ce se despart sa incerc sa il cuceresc. voi ce credeti?

PS:amandoi avem 14 ani

si mai am inca cateva intrebari:

1 credeti ca ma place?(prietenii mei spus ca sigur vrea sa ma faca geloasa)

2 cum sa ma port cu el?

3 sunteti de acord ca vrea sa ma faca geloasa?

4 credeti ca sunt bune sfaturile pe care le-am primit de la prietenii mei?

2 răspunsuri:
| florynna93 a răspuns:

Data fiind diversitatea sfaturilor numai tu il poti alege pe cel corespunzator.cred ca ar fi bine sa vorbesti cu el chiar daca are o prietena dar sa nu-i ma permiti sa te tina in brate sa te pupe etc.lasa-l in pace si arata-i ca esti indiferenta. daca el chiar te place o sa o paraseasca pe actuala lui prietena si va dori sa fie cu tine.nu te lasa prea usor. daca renunta repede inseamna ca nu te merita. sper ca ti-am fost de ajutor.winking

| punk26 a răspuns:

Sunt baiat. Sa sti ca nici un baiat nu se comporta asa cu o fata daca fata aceea e urata. Deci cu siguranta te crede draguta. Pana se mai limpezesc apele fi mai distanta cu el nu-l lasa sa te pupe...si altceva ce faceti voi. La cea de-a 3 intrebare nu sunt sigur...s-ar putea. Si da, sfaturile prietenilor tai sunt si ele folositoare cat de cat. Sunt sigur ca te descurci!