| Pitbullllll a întrebat:

Acum cateva zile o colega mi-a zis ca ma place iar ieri a trecut cu o prietena si i-a zis uite asta este baiatul de care imi place si azi m-a intrebat ce fac si de fiecare data cand ma vede ma striga iubi, vtm oare ma place? Si mai am o colega care de cand a inceput scoala se tot uita la mine si imi zambeste iar azi a venit sa vorbeasca cu mine eu ma luasem la palme cu un coleg iar ea(Mihaela)i-a zis sa ma lase este probabil sa ma placa? HELPP! Dau funda

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Da-i cerere, daca acepta e clar ca e un semnal, dar intereactionea in realitatea, pe internet nu poti sa-i vezi reactiile.

14 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Prima daca a zis ca te place inseamna ca te place, a doua nu neaparat, daca s-abagat pentru tine nu inseamna ca te si place.

| Pitbullllll explică (pentru SG1995):

Pai a doua fata nu neaparat ca s-a bagat pentru mine dar tot timpul ma priveste si am inceput sa ma indragostesc si eu de ea si incearca si ea tot timpul sa fie unde sunt eu si acum nu stiu ce sa fac

| SG1995 a răspuns (pentru Pitbullllll):

Pai daca aveti anturaj comun, baga-te-n vorba cu ea.

| Pitbullllll explică (pentru SG1995):

Sebastian95j iti multumesc pentru sfat dar nu avem un anturaj comun dar ieri a facut ea primul pas a venit sa vada daca este mai inalta decat mine iar azi ii zicea unei colege: uite ce inalt este baiatul asta (este vorba de a doua fata)ce ma sfatuiti sa fac?

| SG1995 a răspuns (pentru Pitbullllll):

Pai fa o gluma pe tema inaltimi tale cu ea, destinde admosfera.

| Pitbullllll explică (pentru SG1995):

Am incercat, am incercat sa vorbesc cu ea dar ce sa vezi toti baietii sunt in jurul ei si ii fac avansuri asta pentru ca este cea mai frumoasa fata din clasa eu nu am incercat chiar deloc sa ii fac avansuri si m-am saturat sa vad cum toti libidinosii se dau la ea si ea ii respinge

| SG1995 a răspuns (pentru Pitbullllll):

Pai nu ii fa avansuri atunci, fi doar prietenos, daca chiar te place se va prinde pana la urma, nu trebuie sa ii zici din prima ca o placi.

| Pitbullllll explică (pentru SG1995):

Eu ma gandeam sa-i dau o cerere de prietenie pe Facebook iar mai tarziu sa-i dau si un mesaj cu Hei cf

| Pitbullllll explică (pentru SG1995):

I-am dat cerere si mi-a acceptat-o sa-i dau si mesaj sau ce sa fac?

| SG1995 a răspuns (pentru Pitbullllll):

Pai...scrie-i.

| Enertx a răspuns (pentru SG1995):

As vrea totusi sa iti spun ca in zilele astea Facebook-u este un site in care toti adolescentii tristi vor sa fie populari deci un simplu accept pe orice site de socializare e nul!

| Pitbullllll explică (pentru Enertx):

I-am dat un mesaj cu buna astept sa vad daca raspunde

| SG1995 a răspuns (pentru Pitbullllll):

Da-i cerere, daca acepta e clar ca e un semnal, dar intereactionea in realitatea, pe internet nu poti sa-i vezi reactiile.

| BogdanBz a răspuns:

Pai decat sa stai sa ceri pareri pe aici, nu crezi ca ar fi mai bine sa vorbesti cu ele si sa le intrebi direct ce si cum? fii barbat, ai tupeu si ai de castigat. daca zici ca acea fata te place, atunci pune-o sa iti demonstreze. pune-o sa te sarute si daca va facea asta, atunci e clar. daca nu va face asta, atunci face misto de tine si ar fi bine sa inceteze... bafta!

| Pitbullllll explică:

Va multumesc pentru sfaturi dar i-am dat mesaj si nu a raspuns asa ca...o sa incerc sa uit de ea