| Theyuu a întrebat:

Buna happy Acum o saptamana m-a sunat un coleg sa ma duc pe la el acasa sa facem un gratar ca era singur.Eu eram cu cea mai buna prietena a mea prin oras si cum tot ne plictiseam am decis sa mergem.Am facut gratarul si am intrat in casa sa mancam. El si cu mine avem 15 ani iar prietena mea are 19.Eu il iubesc de 3 ani si e ca areul pe care il respir. El nu stie asta desi de foarte multe ori se da la mine, ma rog si la mai multe pentru ca am observat ca este cam fustangiu. Faza e ca atunci cand am intrat in casa sa mancam, el si cu prietena mea se tineau in brate si el ii punea mana pe sani. Ea nu stie ca il iubesc dar ma vedea mai tacuta. A fost ingrozitor sa-mi vad prietena cea mai buna si baiatul pe care il iubesc sarutandu-se si m-am inchis la el in baie sa plang. Dupa am mai stat la el si nu s-au mai sarutat bdar tot ii tinea mana pe sani. Ea nu il place si nici nu ar sta cu el pentru ca e cam mic pentru ea dar a stat atunci pentru ca ea e cam usuratica.,-am enervat rau sa vad scenele alea si am urlat " Doamne! Fata cum poti sa accepti sa iti puna un copil de 15 ani mana pe sani! Tu ai putina mine?". Dar dupa asta nu am mai zis nimic desi imi venea mor.Am zis ca el se da mereu la mine.Acum 2 zile cand eram cu ea pe afara ne-am intalnit cu el si m-a bagat pe mine in seama, nu pe ea. Dar asa e el, ba ma ia, ba ma lasa si din cauza asta nu ii spun ce simt pentru el.Credeti ca am reactionat gresit spunandu-i prietenei mele asta? Credeti ca am fost prea egoista?sad

15 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Nu n-ai fost egoistă i-ai zis bine, mai ales dacă e cam uşuratică poate se trezeşte şi ea la realitate.

Păi eu zic să ai o discuţie cu băiatu' ăsta şi vezi. dacă de 3 ani n-ai putut să te uiţi după altcineva poate că e ceva tongue

FantaSZy.

Răspuns utilizator avertizat
| Nastia a răspuns:

Ai procedat corect.incearca sa-i arati ce simti. poate va aprecia iubirea ta sincera si te va trata bine, merita o incercare.winking

| Goofy77 a răspuns:

M-ai bine spune-i omului ce simti si vezi ce este de facut daca vrea o relatie foarte bine daca nu nu mai sta atarnata de vise (parerea mea)

| andrei a răspuns:

Ced ca ar trebui sa nu iti mai placa de ala

| purpleice a răspuns:

Nu, nu ai fost egoista. daca si ei i-ar fi placut de el, atunci da erai egoista, da atata timp cat ea nu simte nimic pentru el, si se saruta cu el doar pentru distractie, ai avut dreptate sa-i spui, si sincer nu inteleg cum il lasa sa-i puna pe sani si chestii din astea, adica ea are 19 si el are 15? nu stiu e ciudat.sincer baiatul asta nu-i de tine, chiar si daca ii vei spune ca-ti place de el si va simti si acelasi lucru si veti fi impreuna, el nu va rezista tentatiei sa se dea si la alte fete, cunosc genul asta de baieti. e genul de baiat care vrea doar distractie, care pipaie fetele si se linge cu ele(scuza-mi expresia)si a doua zi nu le mai baga in seama, pentru ca face asta numai pentru distractie. sfatul meu este sa nu-l mai bagi in seama, sa-l refuzi cand se da la tine, si in niciun caz sa nu-l lasi sa te pipaie, pentru ca chiar daca nu o arata te va respecta si doi, s-ar putea sa incerce sa te cucereasca, sa lupte mai mult pentru tine, pentru ca asa sunt baieti, nu va putea accepta ca nu poate sa te aiba, si o sa inceapa sa te bage si mai mult in seama. sper ca te-am ajutat.happy

| myha a răspuns:

Cam da
Ea nu stia ca tie iti place de el. Bine ca, acum sa o luam si pe partea cealalta, cum poate sa accepte sa ii puna mana pe sani cineva pe care abia l. a cunoscut [ asa am inteles din mesajul tau]
Fetele astea.nu mai au pic de decenta.

| -=AleCS=- a răspuns:

Pai sa iti zic 2 pareri:
AI FACUT BINE: pentru ca daca il iubesti normal ca nu iti convine sa il vezi cu alta, si mai ales cu una cu 4 ani mai mare ca el
NU AI FACUT BINE: pentru ca pana la urma el e liber sa faca ce vrea tongue daca ea e de acord sa il lase sa ii puna mana pe sani e problma ei. Din moment ce nici unul nu stia ca tu esti indragostita de el, nu vad care e problema?

Deci, baiatul de care esti indragostita in secret puna mana pe sanii celei mai bune prietene a tale si ea accepta FARA sa stie ca tu il iubesti... daca ii spuneai macar ei poate era altfel... dar asa nu pot sa dai vina pe prietena ta.

| Dee0tzaA a răspuns:

Poate nici nu o sa iti vina sa crezi, dar si eu am fost fix in aceeasi situatie ca tine.Nu ai fost deloc egoista pentru ca ceau facut ei, a fost doar de distractie.
Eu am fost tot asa dupa un baiat tot 3 ani, acum recent a aflat ce simt si ce am simtit pentru el si a ramas cam uimitstraight face. puteam sa imi indeplinesc visul, sa ma impac cu el(pentru ca am mai stat acum 2 ani cu el o luna), dar nu am stiut ce sa fac, pentru ca imi placea alt baiat.
Sfatul meu, daca el e asa cum e, nu ai de ce sa suferi sperand ca se va schimba, uitate in jur, mai is f multi baieti care te plac si tu nu ii vezi din cauza ca ai ochi numa pentru el.

| AnTiBioTic a răspuns:

Foarte corect bravo

| coconuts a răspuns:

Nu
ai facut bine
dupa parerea mea

Desi ar tb`i sa ii spui colegului ca il placi

si prietenei tale sa ii spui ca tu il placi si nu te-ai simtit bine
vazandu`i ca se sarutau si ca el ii punea mana pe sani

dar d p alta parte mie mi se pare fustangiu

ba cu tine

ba cu prietena ta...

:X:X
papa
ai grija:*

| Daii_4342 a răspuns:

Daca ii genul asta de baiat si chiar iti place de el, eu zic sa incerci sa il cuceresti ( in niciun caz sa ii zici ca il placi, pentru ca isi va lua lunea in cap si va crede ca poate face ce vrea din tine) si daca l'ai cucerit sigur va veni la tine iar tu trebuie sa fi smechera sa incerci sa te joci putin cu el, apoi daca apar sentimente adevarate cu siguranta nu te va mai insela. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E genul de băiat care frânge inimile, un şmecheraş, un escroc sentimental în devenire, sau golănaş, sau cum vrei să-i spui. Iar prietena ta nu este vinovată faţă de tine pentru că tu nu ţi-ai declarat sentimentele, nu poţi să crezi că te-a trădat. Ea a considerat că este mare şi voia să se joace, să vadă cum se comportă un adolescent cu ea, dar probabil că s-a simţit şi măgulită; ceva i-a plăcut în toată povestea asta, ea fiind strugurii la care vulpea n-ajunge. Acum, poate că şi el făcea un joc. O ţinea p-aia în braţe să vadă cum reacţionează ea.
Deci pe tine nu te deranjează ce a făcut prietena ta cu el, ci te interesează el. Avusese câteva tentative cu tine, dar nu poţi să ştii ce-i în mintea unui băiat de 15 ani care oricum îţi este inferior evolutiv. Fetele cresc şi se maturizează mai repede decât băieţii. Dar dacă tu ştii ce vrei, caută un băiat care să aibă faţă de tine comportamentul pe care ţi-l doreşti, nu te crampona de primul rânjet care ţi-a apărut în cale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa il uiti e cam fstangiu si te va insela sigur oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa ii spwi direct in fata ce simti pentru el... dar totusi intreaba daca te place cu adevarat.sa jdii daca ai stat degeaba cu gandul la el 3 ani de zile. timp in care sigur alti baieti draguti te placeau.