| AlexiaAmalia94 a întrebat:

Ajutati-ma cu niste sfaturi va rog! Acum un an am inceput sa vb pe mess cu un baiat din cartier, am iesit aproape in fiecare zi afara, mereu zicea ca sunt frumoasa, ca se simte atras de mine si chestii de gen... intr-o zi am vb pe mess sa iesim afara si m-a intrebat " pot sa te iau de mana azi daca iesim afara?", i-am raspuns afirmativ dar nu m-a luat. cand am ajuns acasa si am intrat pe mess, mi-a zis "mi-a fost teama azi sa nu ma respingi, crede-ma nu am mai simtit asa cu nicio fata". la momentul acela nu ma prea interesa de el decat ca un simplu amic. cu timpul am lasat-o mai moale, dar de fiecare data cand ma vedea nu mai stia ce sa mai faca, ma chema pe afara, ma intreba daca vreau ceva si chestii de gen. in vara asta l-am vazut cu o fata, nu stiu daca era cu ea sau erau doar prieteni. un timp nu am mai vb dar cand ma vedea venea sa ma salute, ma pupa pe obraz. de vreo 2 saptamana am inceput iar sa vbm pe mess si m-a intrebat cand ma vede si el, ca ii e dor de mine, dar a zis ca vede ca nu il interesez. adevarul este ca imi place de el, pot sa spun ca tin la el, as vrea sa fiu cu el dar nu stiu ce sa fac si cum sa fac. oare ma place? nu prea am vrut sa fiu cu el deoarace mi-e destul de teama, nu m-am sarutat niciodata si nu as vrea sa ma fac de ras. va rog ajutati-ma. eu mi-as dori sa fiu cu el dar nu stiu nici sa sarut. ce sa fac. va rog ajutati-ma. chiar daca am 17 ani, el ar fi primul meu prieten. ce sa fac? ajutati-ma va rog. oare sa ii zic ca e primul meu prieten desi am 17 ani? oare o sa rada? ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Alexxaaa a răspuns:

Incearca sa fi sincera cu el si spune-i ce simti si ca e primul tau prieten din cate am citit el te place foarte mult si tu la fel (din punctul meu de vedere) daca e adevarat ca te place nu o sa rada, poate o sa para doar mirat. Sper ca te-am ajutat intr-un fel! Bafta!winking