| Bruneto4ica a întrebat:

ajutati-ma plizzz.Am 15 ani ear prietenul meu 18.Il iubesc nespus demult si el din cite mea spus ma iubeste. El demult vrea ca sa fie cu mine si ma ashteptat mereu ca sa ii zic raspunsul DA! Uite ca eam zis Da si avem o perioada destul de lunga decind ne intalnim...am avut momente frumoase dar si urite, cu toate acestea le-am depashit impreuna.Eri mea propus sa avem relatii sexuale, insa eam zis ca nu sunt gata, dar as vrea.insa s-a cam suparat. El a avut multe relatii sexuale inainte sa ma intilneasca.Mea mai spus ca nu vrea pe nimeni decit pe mine si dragostea mea.Mea promis ca daca vom avea aceste relatii totul va fi super si nevom intilni mult timp caci ma iubeste enorm. Si il cred deoarece a dovedito demulte ori.Pliz dati-mi un sfat ce sa ii raspund? sad

Răspuns Câştigător
| RyanGeorge a răspuns:

Bruneto4ica, tu in momentul asta nu sti ce raspuns sa ii dai pentru ca, ai vrea in asa fel incat sa fiti amandoi de acord si asta ar fi ca el sa primeasca ce doreste dar si tu la randul tau sa nu iti incepi inca viata sexuala, eu sincer nu spun asa ceva la fete, adica nu ma laud la ele ca am mai avut inainte si alte relatii sexuala si ca daca ne vom incepe viata sexuala impreuna va fi si mai bine ( el nu face altceva decat sa te incurajeze) "adica mai bine?" "poate doar pentru el mai bine"winking, pentru ca tot aceeasi relatie veti avea chiar daca va incepeti viata sexuala, ce daca ii cedezi te va iubi mai mult sau cum?, daca el spune ca te iubeste si tine la tine trebuie sa inteleaga ca inca nu e momentul sa va incepeti viata sexuala de'oarece tu inca nu esti pregatita, iar chestia asta trebuie discutata fara rusinare fata de el si fara stationare... ii spui direct in fata ca tu inca nu esti pregatita pentru urmaotarea etapa si daca chiar tine la tine poate sa mai astepte, v-a venii momentul cand vei simtii tu ca intr-adevar el este ce cu care iti doresti cu adevarat sa iti incepi viata sexuala, asa ca parerea mea nu te grabii si mai gandeste-te, sunt tot felul de baieti care nu vor altceva decat X.

6 răspunsuri:
| protos87 a răspuns:

Nu te darui celui ce nu te merita. Nu fa investitii sentimentale proaste. Fii mereu cu capul pe umeri si cu mintea treaza!

| Annye_2425 a răspuns:

In primul rand.nu stii sa scrii x_x
in al2 lea rand.nu te lasa datorita "promisiunilor"lui. fa ceea ce simti. daca simti ca esti pregatita atat psihic cat si fizic si crezi ca merita sa o faci.de ce nu, desi cred ca daca te ar iubi ar mai astepta ceva timphappy

| kidboo a răspuns:

Hei in aceeasi situatie sunt si eu cu prietena mea... dr eu am 17.si recunosc sunt virgin wtf o astept dar faza cu am avut multe hai ma ca e penibil daca a avut 50. 00000 de partide dc nu o face cu alta pana esti u pregatita daca tot e asa don-juan.si asa tu nu o sa afli deci stai cuminte sfatul meu.nu o face.

| CatalinaC a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te gandesti mai bine la ceea ce vrei tu si la ceea ce esti tu cu adevarat. Daca te vezi in masura sa intretii relatii sexuale cu el si te vezi apta de a suporta consecintele, ok. La 15 ani esti totusi cam micuta de asa ceva. De acum ar trebui sa iti formezi o personalitate sa inveti sa te comporti cu baietii si sa ii ceitesc pe cei care nu vor altceva, decat SEX! Nu fac pe experta, dar acest baiat e clar ca asta vrea.am o prietena care a patit asta. s-a culcat cu ea, si-a facut treaba si nu i-a mai trebuit baiatului nimic, ca doar de! si-a atins scopul. Daca ai principii, gandeste-te de 2 x inainte sa faci ceva si nu te arunca in vant dupa cat de mult in iubesti. E o chestie de adolescenta care o sa treaca si ai grija sa nu regreti mai tarziu. Bafta multa:*

| KristenStewart a răspuns:

Buna!
Eu te sfatuiesc assa: Daca nu esti pregatita, nu o face. Gandeste-te ca este posibil sa vrea numai asta de la tine (daca s-a suparat).
Daca te iubeste cu adevarat, sigur te va astepta.winking.

| cristina_2572 a răspuns:

Daca te iubeste te va astepta oricat vrei tu, pana te vei simti pregatita si esti sigura ce vrei cu adevarat ...parerea mea...big grin