| fetitzabunasinebuna a întrebat:

ajutati-ma va rog. nu stiu ce sa fac!
E mult de citit. e o poveste complicata si necesita foarte multe detalii.
Acum 2 luni aproximativ, iubitul meu m-a lasat din motiv ca nu mai poate, este foarte ocupat cu scoala si ma face si pe mine sa sufar.
Ma rog ne-am despartit. la ceva timp am aflat de la o prietena de clasa ca el s-ar fi cuplat cu o alta fata.
Timp de 2 luni nu am vorbit deloc cu el. de fapt am vorbit dar doar asa, buna, ce mai facibatting eyelashes.
Eu m-am cuplat cu un alt baiat intre timp. crezand ca el e fericit cu alta. merit sa fiu si eu fericita.
Sunt cu iubitul meu actual de 1 luna si aproape o saptamana.
Aseara, de ziua mea. fostul meu iubit [ il voi nota cu X ] mi-a spus " La multi ani :* " pe fb.
El este din acelasi liceu cu mine. dar nu a avut curaj cred sa vina la mine sa-mi spuna in fata.
Am vorbit mult aseara si.mi-a zis ca i-a fost dor de mine, si daca vreau sa iesim la suc.
Atunci m-am enervat foarte tare si i-am spus " Dupa ce ai fost cu alta, mai vrei sa iesim la suc ".
Atunci el mi-a spus ca nu a fost cu nimeni.
I-am explicat ca am auzit de la o prietena ca el s-ar fi cuplat cu o alta fata... si el mi-a spus foarte clar ca nu e adevarat.
Eu l-am crezut. pentru ca azi am aflat ca nu a fost impreuna cu nimeni.
Problema MARE este. ce sa fac?
Il iubesc pe X. dar si pe actualul.
Actualul de ziua mea. mi-a facut un cadou. ma asteapta seara de la scoala. sta cate-o ora sa ma astepte. sa ma duca pana acasa sad
Dar parca il iubesc mai mult pe X. desii mi-a facut multe.
Eu cu actualul am mai fost impreuna, asta-varabatting eyelashes
Actualul mi-a promis ca daca il las pentru altu` il bate pe ala. si se razbuna pe mine ma rog.
Nu stiu ce sa fac. nimeni nu ma poate ajuta. niciun prieten. nimeni!
Ajutati-ma voi cu sfaturi. nu mai pot.
Toata noaptea am plans. am ajuns intr-o situatie foarte proasta.
X mi-a zis sa mai asteptam putin. sa nu ne grabim, evident ca sunt de acord.
Dar nu stiu cum sa fac sa renunt la actualul fara scandal. sau, nu stiu daca sa renunt la actualul.ce sa fac? sad
Orice parere conteaza enorm sad
Scuzati greselile sad
Funda :3

32 răspunsuri:
| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Paraseste-i pe amandoi si indreapta-ti atentia spre studii.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru Sonnayasashikushinaide):

Cee? Nuu. il iubesc pe fostul`. il aleg pe el m-am decis. dar trebuie` sa ma despart cumva de actualul.
In legatura cu studiile..ma descurc la scoala indiferent daca am iubit sau nubatting eyelashes
Multumesc pentru ajutorbatting eyelashes

| neutrino a răspuns:

Atata timp cat tu poti iubi in fiecare luna inca un baiat, nu vad de ce-ti faci probleme. Iubeste-i pe amandoi si distreaza-te cu cel disponibil din ziua respectiva.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru neutrino):

Tu ai citit cu atentie ce am scris eu mai sus? Eu nu cred.
Cine crezi ca-s eu? Miss Univers?
Aici e strict vorba de dragoste, nu ma intereseaza astfel de chestii si nu am cum sa ii iubesc pe amandoi, e o chestie imposibila dupa parerea mea, il iubesc pe X, dar nu stiu daca merita.
Asta este problema, ce ai raspuns mai sus nu ma ajuta cu nimic, din contra. ma baga mai rau in ceata.
Si nu am cum sa iubesc intr-o luna un baiat. in povestea mea sunt doi baieti. pe unu` il iubesc, pe altul doar il plac.
Daca vrei neaparat sa spui ceva, spune strict la obiect si cu argumente.
Multumesc happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci? Sa te dai cu capul de pereti, aia sa faci. Mureai daca asteptai sa aflii adevarul? nuuuuuu, tu a trebuit sa te cuplezi imediat cu altul ca na, nu esti in trend cu celelalte colege daca nu ai iubit. Acum taci si-inghite, pe viitor nu mai pune botul la vrajelile altora, sunt curios, cati ani ai?

| fetitzabunasinebuna explică (pentru anonim_4396):

Sunt la liceu. asta spune multe. si nu tac. de ce a-si tacea?
De ce sa astept sa aflu` adevaru`, puteam sa il intreb dar prietena care mi-a spus ca e cuplat cu alta m-a rugat sa nu o dau in gat.
Nu ti-am cerut tie personal ajutorul, si te rog nu critica.
Si stai tu calm, nu ma dau cu capu` de pereti. mai ales ca mi-a spus asta un om care nu are nimic bun de spus.
Pe ce dracu esti tu campionul zilei?
Nimic bun si de folos nu spui.
Mi-am pierdut timpul cu tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Bun, doar asta am vrut sa vad din partea ta, ma multumesc sa nu mai raspund unei persoane irascibile care, in loc sa stea si sa gandeasca ce anume am scris, se pripeste cu raspunsul, esti gresita in tot ceea ce faci. Va dati mare importanta cu iubitul in sus iubitul in jos, dar tu ai schimbi ca pe ciroapi, daca erai o persoana sigura pe tine aveai incredere in fostul. Baiatul a fost foarte explicit dar gelozia din tine nu a lasat loc la intelegere, ce nu ti-a fost de inteles ca el nu mai putea sa se intalneasca cu tine din cauza ca trebuia sa invete, te-a si pus in tema ca nu vrea sa-ti faca rau, o mica pauza iti facea rau la stomac? Fitoaso care esti, nu sti ce inseamna aia dragoste si vorbesti de iubit.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru anonim_4396):

Ba nene`. rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))))))))))
O doamneeeee... eu am inteles ca el s-a pus pe invatat.
La scurt timp cineva mi-a spus ca e cu alta.
" Invatatul " mi s-a parut un pretext doar pentru a se despartii de mine fara scandal.
Fitoasa? Hmm. m-ai facut fitoasa rolling on the floor nu ma cunosti. nu ai de unde sa stii tu cum sunt, ai inteles asta prin ce scriu rolling on the floor? Jalnic...
Nu stiu ce inseamna dragoste? Pff`. ba stiu. ultima relatie a durat 11 luni.
De fapt penultima. ultima a fost cu X happy
Mi se pare o totala lipsa de respect, nu te-am jignit, asta spune multe despre tine. ca omwinking
Ma asteptam ca pe acest site sa dau de oameni diferiti fata de cei din " realitate " ca sa zic asa. dar nu, se pare ca peste tot nu ai parte de intelege, mai rau te si critica. te si injura oh go on.
Nu e corec. oh go on.

| anonim_4396 a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Scuza-ma! Ce inseamna alea 11 luni de zile? Unde osu' lui bunicu' te-am injurat mai?

| fetitzabunasinebuna explică (pentru anonim_4396):

Inseamna, abia am trecut la liceu. la varsta mea nu e o relatie scurta.
" Hai sictir ". ce e? Compliment?
Plus ca in ziua de azi nu stii in cine sa te increzi, cunosti un om, te indragostesti de el, si la scurt timp realizezi ca nu il recunosti si ca. despartirea de el e o chestie aproape imposibila. amenintandu-ma ca. imi bate viitorul iubitbatting eyelashes
Unde-i intelegerea aia?
La dracu oh go on.

| anonim_4396 a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Ok, am facut toate astea numai ca sa-ti mai dai drumul la gura putin, sa imi dau seama ce fel de persoana esti, acum intelegi?

| fetitzabunasinebuna explică (pentru anonim_4396):

Ehh da. sa-mi dau drumu` la gura adica sa injur si din astea.worried

| anonim_4396 a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Mai vorbim, bine? kiss wave

| fetitzabunasinebuna explică (pentru anonim_4396):

Okebatting eyelashes!

| PROTOTYPE a răspuns:

Dragoste cu sila nu se face! Fa ce iti spune inima.

| JohnnyHelpsYou a răspuns:

Uite, am obsercat ca actualul tau prieten te ameninta cu bataia daca te desparti de el, asta nu e o atitudina de baiat matur, eu as zice sa il iei pe fostul din cauza ca el tine mai mult la tine si daca s-a abtinut de la a iesii cu alte fete numai ca sa fie cu tine inseamna ca el te iubeste cu adevarat, incearca sa te desparti de actual dar incet ca sa nu il enervezi etc etc, si in timp ce incerci asta vorvesti cu fostul happy, nu are rost sa stai cu o persoana care te tine sub amenintare, daca mi-ar fi spus mie asa ceva o fata m-as fii despartit de ea de mult happy Sper ca am fost de folos happy

| fetitzabunasinebuna explică (pentru JohnnyHelpsYou):

Imi este frica, nu vreau sa se bata actualul cu fostul.
Actualul e foarte gelos, si cand se enerveaza vorbeste asa ciudat.
Vreau sa ma despart de el tot printr-o greseala de a lui.
Astept. sa faca el ceva si atunci am un motiv de despartire.
Macar nu mai sunt eu de vina.
Si daca o sa-mi spuna de ce m-am cuplat cu altul, am un motiv " El nu a fost suficient de bun pentru mine ".
Nu? worried crying

| JohnnyHelpsYou a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Stai linistita, convinge-l pe fostul tau sanu intre in belele si daca se va intalni cu actualul sa fuga, stiu ca e o solutie cam jenanta dar Fuga o fii rusinoasa dar e sanatoasa happy Despartete de el pur si simplu, el a facut o greseala cand te-a amenintat! Nu asa se comporta un barbat adevarat!

| fetitzabunasinebuna explică (pentru JohnnyHelpsYou):

Da. laughing nu fuge Fostuu nici mort. sad
Oricum. voi fi eu acolo cu el si daca da in el, da si in mine.
Nu stiu ce va iesii din toata treaba asta, am o frica groaznica.
Plus ca luni, fostul fiind cu mine in liceu a zis ca vine la mine [ in pauza de la ora 4 ] sa ma pupe. cu toti in clasa acolo, indiferent daca vreau sau nu worried...
Ma omoara psihic sad! :3

| JohnnyHelpsYou a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Pfai, esti intr-o belea destul de mare, daca fostul te vrea inseamna ca te iubeste foarte mult dar sper ca el sa stie sa se apere impotriva actualului laughing ( spune-i sa dea la barbie si e gata ) tongue

| fetitzabunasinebuna explică (pentru JohnnyHelpsYou):

rolling on the floor. waa.da, o sa-i spun laughing)
Chiar acu` l-am sunat pe actualul, pentru ca el e fotbalist [ portar ] si a terminat meciul si aseara mi-a spus sa-l sun la 2 jumate si asta am facut.
Mi-a raspuns si a zis ca ma suna el in 5 minute.
Presupun ca. erau baietii acolo si na. nu se cade sa vorbesti cu iubita.
Nu e violent el, in viata de zi cu zi. dar la nervii. nu stiu cum ar reactiona sad.

| JohnnyHelpsYou a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Crede-ma ca va reactiona foarte urat happy, incearca sa nu il enervezi prea tare, spune-i ca nu te desparti de el fiindca ai gasit pe altcineva, spune-i ca vrei o pauza sau ca nu mai vrei iubit deocamdata happy

| fetitzabunasinebuna explică (pentru JohnnyHelpsYou):

O sa ii spun sad. vad eu ce.
Multumesc de ajutor! happy

| JohnnyHelpsYou a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Nu ai pentru ce happy Bafta happy

| Steffffi a răspuns:

Îţi spun eu ce să faci. Împaca.te cu fostul, pentru că la el ţii şi nu o să îţi treacă prea curând. Plus că actualul se comportă de parcă ţi.ar fi superior şi trebuie să fie aşa. Fă ce simţi, nu te gândi la consecinţe. Şi pune.i pe toţi la punct, nu mai lăsa pe nimeni să îţi vorbească aşa. Actualul tău cred că devine obsedat, desparte.te de el şi gata. Gândeşte-te cât ai suferit când s-a despărţit celălalt de tine şi acum în sfârşit ai o altă şansă. Plus că la actualul nu cred că ţii, e doar sentimentul acela de ataşare şi necesitatea de a avea pe cineva care să te facă să te simţi specială. In fine, tu ştii mai bine. Sper că ţi-am fost de folos, dacă mai ai nevoie de ceva dă-mi mesaj.

| medicalstudent100 a răspuns:

Singura solutie ar fi malul raului sau cea mai inalta cladire din localitatea ta!

| fetitzabunasinebuna explică (pentru medicalstudent100):

rolling on the floor))) Ahahahaha`. buna idee rolling on the floor)))
Mi-ai luminat ziua :O!
Vad lumiiinaaaaa rolling on the floor)

| CamyTeAjuta a răspuns:

Daca consideri ca fostul inca te mai iubeste intoarcete la el si nu te stresa cu actualul ..gandestete la defectele lui la ce nu iti convine la el.ii spui ca asta e motivul despartirii, nu ca ai vrea sa fi cu alt tip. apoi mai astepti cateva zile pana sa te impaci cu fostul si va fi ok puppy dog eyes. nu trebuie sa iti fie frica ..pana la urma DACA NU RISTI, NU CASTIGI!

| Cosmiinnaa a răspuns:

Eu cred ca ar trebu sa il faci pe actulul sa se desparta de tine.Nu stiu cum, prin vorbe urate, chestii.Iar cu X sa ai o discutie cu tot ce s-a intamplat. Sper ca te-am ajutat! :*