| dany_8792 a întrebat:

Buna all!
am o problema ( ca sa. i spun asa )... am cunoscut o fata cu cateva zile in urma, azi m-am vazut cu ea, e spuer ok din toate punctele de vedere, ne intelegem asa de bine si ne protrivim la fel de bine, problema e ca are prieten si e plecat in alta tara de o saptamana, nu stiu cum sa o conving sa renunte la el., vreau sa fiu cu ea pentru ca e o fata asa cum mi-am dorit, a incepunt si ei sa-i placa de mine... dar nu stiu cum sa o conving sa renunte la prieten.
ajutati-ma cu un sfat va rog mult! multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| βέiiiβiii_8186 a răspuns:

Incercati sa vedeti dacai iese ceva pe ascuns.ascundetiva de llume asteptati.si la momentul potrivit ea sa se desparta de acel baiat...o poti convinge prin faptul ca o placi si crezi ca vei ajunge sa o iubesti sau daca tot nu merge minte-o ca baiatul ala o inseala sti ce se zice in dragoste si razboi totul e permiswinking

3 răspunsuri:
| andru8700 a răspuns:

Asta nu este o problema ca doar fata nu are 30 si este exclus sa renunte la logodnicul ei.Nu,daca te place va renunta la el pentru tine, daca nu gaseste alta.

| Drolja a răspuns:

Adica vrei sa te culci cu ea!

Acum, sa spunem ca te cred, insa nu e corect ceea ce crezi. Banuiesc ca tie ti ar placea ca cineva sa ti convinga iubita sa te paraseasca in timp ce tu esti plecat din tara, nu?
Eu iti zic sa nu te bagi sau sa te complici cu prietenul ei, daca vrea sa il paraseasca o va face ea, nu tu!

| aliiiiiiiiii_2716 a răspuns:

Pot spune ca sunt in locul acelei fete laughing asa m-i se intampla si mie am prietenul plecat si tot felul de tipi draguti vor sa fie cu mine dar eu nu accept. in cazul tau, daca fata respectiva a acceptat sa iese cu tine ori a facut-o din politete ori se simte atrasa de tine. cred ca este bine sa te apropii din ce in ce mai mult de ea, sa vb cu ea despre prietenul ei asa poti afla cat timp sta acolo sau poti afla sentimentele ei fata de el, daca sunt profunde si este o relatie serioasa sau este doar ``o joaca``. sper sa iti fie de folos sfaturile mele! sa imi spui si mie cum evolueaza relatia! happy