| Edda23 a întrebat:

Buna all.Cu cateva zile in urma am fost dat pe facebook de un tip dragut cu un caracter cum mai rar gasesti astazi(cred asta dupa muzica pe care o asculta si poze etc). I-am luat id-ul si i-am data dd. Dupa cand eram online eu am zis ca nu ii zic nimic pentru ca chiar nu stiam ce, insa a intrat el in vb cu mine si mi-a zis : »as zice ca imi pari cunoscuta thinking ma insel? «M-a mai intrebat de ce i-am dat add Am mai vb noi si dupa mi-a cerut fb-ul si mi-a zis : »dar unde te-am mai vazut eu pe t thinking »iar eu i-am zis « m-ai mai vazut? si el : »ori te confund, se mai intampla ». Ideea e ca nu stiu de ce zicea asta, ca nu avea de unde sa ma stie, chiar semanam oare cu cineva sau zicea asa. Dupa m-a intrebat daca am web si eu i-am zis ca : »nu.adica da dar nu functioneaza « si nu a mai zis nimic si dupa cateva minute a iesit.Acum eu ieri nu am fost pe mess, iar azi e online dar nu imi zice nimic, nu stiu daca ar fi ok sa ii zic eu ceva pentru ca el a iesit atunci fara sa zica nimic, nu stiu ce sa cred. Daca asa ce i-as putea zice? De ce imi zicea atunci ca ii par cunoscuta? sau era un mod de bagare in seama?(ps :suntem din acelasi oras)

1 răspuns:
| Bob a răspuns:

Faza cu "imi pari cunoscuta/ne stim de undeva" e vrajeala de agatat. Am folosit-o si eu de vreo 2 ori pe vremea cand eram prin liceu. Dar, cum sunteti din acelasi oras, e posibil sa va fi intalnit intamplator pe undeva si sa nu fi dat importanta la vremea aceea.