| sakura_7121 a întrebat:

Am 12 ani si astazi mi-a venit menstruatia pentru prima oara. noaptea este la fel ca ziua? adica sangerezi? trebuie sa port absorbante si noaptea?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bineînțeles că și noaptea trebuie să ai absorbant.
Spune-i mamei tale că trebuie să îți arate ce și cum.
Fii prudentă, te schimbi la 2-4 ore (în funcție de fluxul sângerării) și te speli cu apă călduță și săpun ori de câte ori mergi la toaletă sau folosești șervețele intime acolo unde nu te poți și spăla.
Pa, pa.

| forever4you a răspuns:

Absorvantele trebuie ca sa le porti pe toti timpul menstruatieiwinking

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Buna! deci e prima dataa e putin naspaa ca mi se pare o varsta destul de fragedaa si trebuie sa ai grija sa nu te patezi sa fii curataaa etc sad
E pentru prima data vorbeste ccu mama ta
ea iti va explica cel mai bine lucrul acela
si cred ca iti va fi alaturi
si saty raspund la intrebare Da si nopatea este la fel ca si ziua
absorbantul trebuie sal porti permanent dar logik trebuie sal schimb cand crezi tu ca e nevoie acu depoinde si de cat de mult iti curge sangele sad
Prima data va fi foarte naspaa ca trebuie sa te obisnuiesti cu absorbantul si trebuie sa ai grija ce faci sa nu te patezi si bla bla sick@
nu trebuie sa faci efort fizic prea mare iar cand ai sportul nu alerga sau stay pe o banca sad
dar o sati explice mama ta si o sa fie bine
ppa team pupat si ai grija de tine :*

| valThina a răspuns:

Da trebuie s aporti si noaptea, poate ca nu o sa fie sangerarea la fel d abundenta ca si ziua da tot e.si in plus cand o s at trezesti maine dim si t scoli din pat o sa vezi ca o s asimti ca iti curge si trebuie sa l porti si ziua si noapteabig grin pana cand nu vei mai vedea nici o pata
si mai ales cand esti al scoala uita`te in fiecare pauza sa nu t patezibig grin sa nu lasi niciodata absorbantul sa fie plin. i-ati cateva si al sc sau daca iesi in oras s anul ai vreo surpriza si cand nu mai esti la ciclu sa iei cu tine 1 absorbant pana ti s regleaza:d

| claudia_6048 a răspuns:

Normall indifernt de zi sau noapte trebuie sa le folosesti pana nu mai gasesti nicio pata big grin

| Daria a răspuns:

Ai 12 ani si tu inca nu stii lucrurile astea? Ciudat.Normal ca sangerezi si noapte, trebuie sa porti absorbante speciale pentru noapte(Always Night ).

| Afdsa a răspuns:

Bineinteles.

| Dolly_2428 a răspuns:

Normal rolling on the floor adica daca vrei sa te trezesti cu patul plin de sange nu am nimic impotriva dar fato e normal mai ales noaptea iti curge sangelaughingam trait sa o aud si pe asta.laughing mama ta nu vb cu tine de asta?

| carnat a răspuns:

Dapbig grin si ziua si noaptea, dar o fata ti-ar putea raspunde mai binewinkingeu asta stiu de la prietena mea whistling

| annna a răspuns:

Da trebuiewinking

| anqutsel a răspuns:

Da... iubita si atunci

| Rapture a răspuns:

Bineinteles.
Daca nu ai vazut. sunt si absorbante speciale pentru noapte happy.

| darkelf45 a răspuns:

Ahm///bah deci.ms doamne ca nu's fata cand ma uit la comentariile astea. nmi vine sa cred cat trebuie sa induricrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da draga mea
Cum e ziua e si noaptea