| YoanaDeee a întrebat:

.am 12 ani si vorbesc de bbceva timp cu un baiat de 15 ani si imi place de el si lui de mine. El m.a intrebat daca vreau sa fim impreuna. I.am spis ca nu stiu intai sa ne vedem... si a zis ca cu atat mai bine ca vrea sa ma sarute... dar imi e frica. nu am mai sarutat nici un baiat pana acum. Cum trebuie sa reactionez? Cum sa sarut? Funda happy

10 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Pai a zis ca vrea el sa te sarute... de ce iti faci griji, lasa-l pe el se isi faca griji. daca nu iese bine, o sa mai incercati odata

| YoanaDeee explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Dar totusi imi e frica... daca gresesc va rade de mine sad

| SorinTudor a răspuns:

Incearca sa ramai relaxata

| Love4Music a răspuns:

Te va indruma el, invers e mai greu.
In privinta sarutului nu-ti va nici o problema.

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Daca il cunosti e bine... dar daca nu il sti foarte bine, dupa parerea mea el doar vrea as ajunga la un anumit moment nu se va oprii doar la sarut... si vezi ca esti cam mica 12 ani pai la 13 maxim 14 ce naiba o sa ajungeti sa faceti happywinking In fine cu sarutu nu e o problema eu zic ca are macar un pic habar ca altfel nu iti propunea. Bafta in relatia voastra dar vezi, chiar daca il cunosti poate doar sa profite big grin

| VictorVictoras a răspuns:

Mai bine nu incerca va fi teribil de dramatic nu te vei descurca si el va rade de tine ba mai mult va spune si la colegi asa ca daca astepti la 15 16 cel putin vei invata automat nu trebuie sa faci nimica vei vede ca intr-o dimineata te vei trezi si vei sti sa saruti, va fi minunat si nu o sa rada nimeni de tine asa ca nu te saruta mai asteapta sper sa ma asculti si va fi bine happy

| SteffiBaa a răspuns:

Sincer la varsta de 12 ani as zice sa stai mai bine cu capul pe carte!

| Brendy2000 a răspuns:

Nu-i mare lucru, iti baga oleaca limba in gura si te musca putin.Ce-i asa de greu? Si mie mi-a fost frica la inceput.Dar dupa ce am refuzat un baiat de 7 ori doar pentru ca imi era fricaa ca ma fac de ras si nu stiam si ala va rade de mine nu m-am sarutat cu el. Faza trista e ca a 8-a oara baiatul respectiv nu a mai incercat sa ma sarute, si mi-a parut rau dupa aceea..Si m-am invatat minte.
Fundita please?

| robyrdv a răspuns:

La 12 ani ai grija baiatul ala poate fi periculos pentru tine el este la liceu tu debea in clasa a sasea eu zic sa nu fiti impreuna iti poate dauna scolii

| YoanaDeee explică (pentru robyrdv):

Nu e periculos ...il cunosc foarte bine crede.ma happy