| PapushaCuSciplici a întrebat:

am 13 ani si inca nu m-am sarutat, dar vreau sa incerc, problema este ca nu stiu sa sarut. Daca ma puteti ajuta cu 1 sfat ceva.
Multumesc
Funda!

Răspuns Câştigător
| Tma a răspuns:

laughing) tu nu face nimic..lasa-l pe el sa o faca..asa o sa para ca saruti lent. ceea ce il va atrage pe tip. oricum la varsta ta nu trebuie sa iti face problemele astea laughing

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vine de la sine. Dar vezi sa nu va loviti dinti in dinti sau sa va muscati rau de buze laughing

| Raiiiisa a răspuns:

Buna!
okey,am inteles ca vrei sa incerci, nu e nici o problema.eu cred ca ar trebui sa incerci atunci cand ai o persoana cu care sa te saruti pentru ca atunci nu iti vei mai pune intrebarea cum se face si alte chestii.persoana cu care vei face acest pas este foarte importanta sa fie una pentru care simti ceva,cat de putin pentru a ramane cu o amintire frumoasa si iti vei aminti cu drag de acel moment. Daca nu e asa,nu are rost sa incerci doar din curiozitate pentru ca toate la timpul lor,se va intampla o data si sa ai parte de un sarut:* Cand o sa ajungi in acel moment, totul e sa te apropii de acea persoana sa faci ceea ce simti, asa va iesi totul bine, nu ai nevoie de un anume antrenament pentru ca nici tu nici altcineva nu va sti ce se va intampla in acel moment asa ca nu are rost sa iti programezi totul, decat sa te gandesti ca va fi ceva frumos si special.
Sper ca te'am ajutat si iti doresc sa ai parte de ceva special asa cum iti doresti!

| bogdan72 a răspuns:

E o nimica toata. Trebuie doar sa lasi totul sa vina natural. Dupa ce te saruti putin pe buze, de obicei, baiatul introduce limba printre buze si de acolo e floare la ureche.
Daca vrei sa pari si buna la chestia asta sunt cateva trucuri, dar sunt destul de comune: musca buza la sfarsit, baga-i si tu lui limba (alternati, cand tu cand el), inainte sa treceti la limba prindei una din buze intre buzele tale cand va pupati.
Oricum, miscarea de baza a limbii e o rotatie, nici prea rapida, nici prea lenta. Cum simti tu si cum face si el.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Bună.
Ești cam mică încă. Totuși asta vine de la sine, nu te poate învăța nimeni.Secretul este să dai frâu liber sentimelor în acel moment.
Pa, pa.

| darnme a răspuns:

Cum sa-l scuipe in gura rolling on the floor)
Mai, e bine ca ai doar 13 ani. Parerea mea sincera este ca mai poti astepta pana la 14 ani si totul vine de la sine daca te saruti cu cineva pentru care simti ceva. E aiurea sa ii spui ca nu stii sa saruti, eu la primul meu sarut cu un baiat nu i-am spus nimic pur si simpplu am facut ceea ce simteam si nu mi-a reprosat nimic.

| AndreiPiticu99 a răspuns:

Vine de la sine. lasate dusa de val, nu e mare chestie. fa ce face si baiatu. fund?

| PapushaCuSciplici explică (pentru AndreiPiticu99):

MI-au mai spus cateva persoane ca vine de la sine, dar imi e frica, daca fac ceva gresit, o fata era la fel ca mine si a incercat si ea, si l-a scuipat in gura pe baiatul acela laughing

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru PapushaCuSciplici):

Dumnezeule mare! Acum înțeleg de ce te temi! laughing

| AndreiPiticu99 a răspuns (pentru PapushaCuSciplici):

Vezi na nul speli pe dinti cun scrie ma joc cu dinti. spune-i ca nu stii sa saruti si spune-i sa te invete. un o sa t faci de ras ca esti de 13 nu esti de ex de 17
eu am 14. deci nu o sa fie greu

| Laviniargint96 a răspuns:

Atunci cand vei gasi baiatul care iti place totul vine de la sine :* bafta

| KirosenTalent a răspuns:

Pur si simplu baga limba. Semnat : Kirosen

| Cristi1005 a răspuns:

OK uite si mie mi-a fost frica prima oara dar lasate dusa de val si fa ce face si baiatullaughing

| alialesweet a răspuns:

Heyy,si eu am 13 ani...pur si simplu nu te gandi cand o faci, pur si simplu fa-o.
trece repede!sad