| Anaelenamariajffff12345678 a întrebat:

Buna, am 14 ani ai as vrea sa ma satisfac singura si am inteles ca ar trebui cu degetul pe clitoris.Ar putea sa imi explice cineva cum? Si ce tehnici de masturbare mai sunt?

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita daca ai alege sa nu te masturbezi deloc, poate ajunge o dependenta care aduce multa vinovatie si de cara scapi greu.

| ywar a răspuns:

Asta faci tu la 14 ani. nu te preocupa si alte lucruri in afara de facut degetica?

| Anaelenamariajffff12345678 explică (pentru ywar):

Uite da asta fac eu la 14 ani probleme? Daca tot te crezi destept ia spune si cum as putea sa ma satisfac

| ywar a răspuns (pentru Anaelenamariajffff12345678):

Vad ca ai raspunsurile la tine. Ai putea fi copilul meu cu usurinta, si ar mai incapea si niste ani buni in plus. Eu am facut sex la 23 de ani. Pana atunci am invatat, m-am insurubat in activitati utile, am o cultura generala. E inutil sa spun ca multi nu sunteti capabili sa potriviti o cratima la locul ei. Gasesc mereu tineri prost pregatiti si ma intristez. Gasesc oameni care se ascund in spatele unor argumente puerile pentru a nu-si asuma responsabilitatea. si lista poate continua.
Daca te masturbezi - vei vrea sex. Cum nu esti pregatita pentru viata (in momentul de fata avand doar hormoni in cap) vei face sex cu cine va pica. Si asa parintii se trezesc ca ai lor copii sunt parinti (parinti copii).
In loc de satisfactie nu mai bine iti canalizezi preocuparea spre ceea ce ti-am enumerat mai devreme. Practica un sport. eu am facut kumite 7 ani jumatate. E un sport care te disciplineaza. Orice sport te dezvolta intr-un mod anume.
Exista si alte cai, asta-i mesajul.

| AndreiNrcs a răspuns:

Personal nu recomand acest lucru, mulți de la aceste chestii au intrat in dependență destul de mare, și după puțin te mai preocupă de tine ca om. Și legat de acest lucru de tehnici și altele, le găsești pe site-urile pornografice sunt de te doare capul.

| Raspundebine1 a răspuns:

Nu stiu, credeam ca vaginul e doar un mit