| giugiulibila a întrebat:

Buna am 14 ani sh am o mica mare problema mi-au aparuth pe sani niste vene mai accentuate pe zona exterioara a sanilor ....credeti ca e ceva grav? sau e din cauza sutienului

Răspuns Câştigător
| JustMe77 a răspuns:

Daca ai 14 ani, presupun ca abia de ceva vreme au inceput sa ti se dezvolte sanii, poate ma insel nu stiu.Cand eram la varsta ta am patit aceeasi treaba, doctorul mi-a spus ca e din cauza ca din nimic bom pielea se intinde.Acum na asta a fost in cazul meu dar poti consulta un medic!

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pielea se intinde si asa vasele de sange de sub ea devin mai vizibile, dar se poate sa fie si vergeturi.
Citeste ce zice despre vergeturi aici: http://www.sfatulmedicului.ro/......urile_3934

| oLeNNNao a răspuns:

Buna :*
Se poate sa fie din cauza sutienului incearca poate o marime mai mare cu un nr sau 2. Lasati sani sa respire nu ii tine stransi pentru ca este mai bine, sau se poate sa fie vergeturi dar nu cred ca e cazul la tine, depinde daca ai slabit sau asa. Oricum probabil e mai mult din cauza sutienului incearca sa mai folosesti niste crema si maseazate in zona cu pricina. Sper ca te'am putut ajuta :*

| mona a răspuns:

Nu cred ca e grav dar poti sa mergi sa te consulte un medic

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Din cauza sutientului nu prea are cum, dar nici grav nu cred ca e. Intreab-o pe mama ta ce ar putea fi si daca nu, du-te la medic!

| unknownn a răspuns:

E semn ca o sa ti se lase happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai purta asa des sutien happy acelea sunt intinderi de piele, inseamna ca ti se lasa sanii happy

| Ƨirenia a răspuns:

Am avut si eu acum ceva vreme, au trecut.

| Oaste a răspuns:

Trebuie sa ma lasi sa vin sa vad cu ochii mei ca altfel nu iti pot spune nimic