| Catlyn88 a întrebat:

Am 14 ani si am un nou iubit. Chestia e ca inca nu ne-am sarutat (defapt eu nu m-am sarutat deloc inca) si as vrea sa il sarut doar ca nu prea pot. Am vorbit cu el despre asta si el a spus ca o sa ma sarute cand o sa fiu pregatita. Eu chiar vreau sa il sarut pentru ca il iubesc, dar cand il vad am prea mari emotii. Si oricum nu stiu cum sa il sarut. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

In primul rand este foarte bine ca i-ai spus despre mica ta problema. Acum ca stie, probabil ca asa cum a spus si el, te va saruta cand va crede ca esti pregatita. happy Daca esti pregatita si vrei neaparat sa il saruti, insa nu stiu exact cum, poti sa ii spui. Probabil ca te va saruta el. Se pierde putin din romantism, dar nu este sfarsitul lumii.

Sarutul in sine nu este mare lucru. Vei sti ce sa faci in momentul in care se intampla.

Cat despre varsta, stai linistita 14 ani este perfect normal sa ai primul sarut.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ai un nou prieten, ca iubitii apar mai tarziu, peste ani, cand aveti sex!
la 14 ani inca treci de la joaca cu papusile la contactul cu adolescentii. Ia-o usor ca esti mult prea mica pentru asemena joaca!

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-l anunti ca esti pregatita si doresti sa te invete/spuna chiar el ce trebuie sa faci in mod concret. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i ca esti pregatita sa-ti dea un sarut. Atunci el va reactiona ca atare si iti va da un sarut pe placul amandurora.

| BibiMilano a răspuns:

Totl vine de la sine laughing)