| Bv_Vlada_2001 a întrebat:

Bună,am 14 ani şi ieri mi-am început viaţa sexuală, am sîngerat după asta, iar dimineaţa eram de sănge de roşu inchis, menstruaţii am avut cu 2 săptamâni in urma, cît poate dura această sângerare? E periculos dacă curge tare?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Timpul de manifestare si intensitatea hemoragiei poate sa fie foarte diferit de la o persoana la alta si in general depinde de grosimea, vascularizarea si consistenta himenului rupt in timpul dezvirginarii. In general sangerarea poate dura in jur de 1 zi, insa foarte rar se poate manifeste chiar si 2 zile. Daca nu s-a folosit prezervativul exista posibilitatea ca dezvirginarea sa se fi produs in perioada fertila a ciclului menstrual si de a ramane insarcinata. Sanatate!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce te ai grabit sa ti incepi viata sexuală atat de repede? Trebuia sa mai astepti cîtiva ani, c am după varsta de 18 ani.

| Bv_Vlada_2001 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu nu am ştiut că o să fie aşa, acum mă tem foarte mult, pentru cu nu am nici o lună cu acest băiat