| arual1 a întrebat:

Am 15 ani si am un iubit de 6 luni in urma cu 3 luni ne-am jucat si noi din curiozitate si din cate stiu baietii elimina un lichid care contine spermatozoizi daca a ejaculat inainte (specific ca sunt virgina). acum nu am senzatii de voma, mi-a venit ciclu, nu ma doare capul, insa ma simt balonata si burtica e putin mai mare sub buric (de fel sunt putin cam plinuta nu exagerat) poate sunt balonata din cauza ca beau apa minerala nu apa plata sau nu stiu, mai urinez si des zic eu cam de 5 ori pe zi probabil pentru ca dimineata beau o lamaie cu apa repede si fortat ca nu imi place + de asta mai am pofte din cand in cand. poate e normal, adica cat eram pe bani parintilor nu puteam sa imi iau ce vreau dar acum am banii mei si imi iau ce poftesc. acum nu vreau sa ma criticati imi e destula rusine de mine dau funda celui mai explicit raspuns, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ioana803 a răspuns:

O data ce menstruatia ti-a venit, nu ai de ce sa iti faci probleme.
Tine minte ca o fata la primul act sexual, poate sa ramana insarcinata mult mai usor decat una care este la al n act sexual.
La fel si data ai menstruatia neregulata, sansele de a ramane insarcinata sunt egale in oricare zi a lunii.
Sa stii ca la unele fete/ femei, poftele mai apar si inaintea menstruatiei sau in timpul menstruatiei. In timpul acesteia, poti lua in greutate 1-2 kg. Sunt factori si factori care tind sa difere de la femeie la femeie.

Oricum, important acum e ca ti-a venit menstruatia dupa acea joaca a voastra. Pe viitor, incercati sa va protejati si sa folositi lubrifiant.
Prezervativul e sfant, crede-ma!
Aveti viata frumoasa, drept inainte. nu are rost sa ne-o distrugem de la o varsta mai frageda.

Ai grija de tine si succes happy

| arual1 explică (pentru Ioana803):

Voi avea grija de acum in colo, iti multumesc!

2 răspunsuri:
| Gigs a răspuns:

Raspunsul cel mai explicit e asta, ca sa ramai insarcinata nu trebuie sa te penetreze, adevarat, poate doar sa ejaculeze sau sa lase lichide ce contin spermatozoizi in vecinatatea sau pe vagin, dar daca ti a venit ciclul nu e nici un bai, asta e primul si cel mai important detaliu