| dana574 a întrebat:

Buna,am 15 ani si as vrea sa-mi incep viata sexuala cu baiatul pe care il iubesc e virgin si el si suntem impreuna de 7 luni.Ce ziceti?

12 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Eu, zic sa mai amânați acest lucru.

| Randomuser2000 a răspuns (pentru Emilian65):

Pana se face autostrada

| SG1995 a răspuns:

Bun, dar fi atenta sa ramai insarcinta.

| dana574 explică (pentru SG1995):

Nu trebuie sa raspunzi ironic daca nu ai vrut sa dai un raspuns frumos

| dana574 explică (pentru dana574):

Raspunsul meu de mai sus era pentru Sebastin95j

| SG1995 a răspuns (pentru dana574):

Nu era ironic, am uitat sa adaug "nu".

| RobertMoon a răspuns:

Ești prea mică, gândește te ce prost te-ai simții sa te părăsească după un an și să afle și părinții tăi că nu mai ești virgina fiind așa mică.

| AliTheo18 a răspuns:

Esti cam micuta, ai grija sa nu fie totul o iluzie, sa nu te dezamageasca, sa nu te paraseasca, sa se duca relatia si sa ramai suferinda. Da, si mai alea ai grija sa nu ramai insarcinata, pentru ca esti un copil, habar nu ai de ce trebuie sa faci si ce apare pe parcurs etc. Dar stiu o groaza de fete si asta e adevarul, isi incep viata sexuala de mici, fiecare face ce vrea, dar in fine, nu mai intru in alte detalii.

| Ether a răspuns:

Viata sexuala o incepi cu cine vrei si cand vrei si cand te simti pregatita. Cei de aici nu pot sa ia decizii pentru tine. Daca asta e decizia ta, atunci sa o faci. Trebuie doar sa fi pregatita ca poate nu e el cu care o sa stai toata viata, sa fi constienta de asta ca sa nu iti para rau. Protejati-va si sa aveti bafta. p.s. poate folositi si lubrifiant pentru inceput sa fie mai usor.

| dann42 a răspuns:

Folosete prezervativul si un preludiu cst mai lung.

| CosCosminCosminStefan a răspuns:

Doar un lucru, folosiți prezervative

| Elly63 a răspuns:

Dacă tu simţi că eşti pregătită pentru asta, o poţi face. Oricum, iubirile de la 14-15 ani nu durează toată viaţa. Tu învaţă şi trăieşte-o pe a ta cât mai poţi. La un moment dat, va fi cineva acolo care să te dezamăgească. Succes!